תביעה: המשטרה החרימה רכב לתושב יצהר - והשמידה אותו בגריטה - 0404
תביעה: המשטרה החרימה רכב לתושב יצהר – והשמידה אותו בגריטה ויקיפדיה

תביעה: המשטרה החרימה רכב לתושב יצהר – והשמידה אותו בגריטה

תביעה ע"ס 45 אלף ₪ הוגשה ע"י תושב יצהר לבימ"ש השלום בירושלים כנגד משטרת ישראל בגין איבוד רכב שהחרימה. 

בכתב התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו,  נטען כי המשטרה החרימה את רכבו של התובע בחודש אפריל 2019, אך לא החזירה לו אותו בסיום מועד ההחרמה שנקבע ע"פ חוק. בעקבות כך פנה התובע למשטרה בבקשה להשבת רכבו – אך משטרת ישראל לא השיבה לבקשתו, ובקשה להחזרת הרכב הוגשה לבימ"ש. בסופו של הליך קבע בימ"ש כי על המשטרה להשיב את הרכב לבעליו. רק אז הודיעה המשטרה כי הרכב נעלם. 

בכתב התביעה נכתב כי: "הנתבעת לא קיצרה הליכים ולא טרחה ליידע את התובע כי רכבו נעלם כבר במועד הראשון שנדרשה על ידי ביהמ"ש למסור עמדתה אלא משכה את התובע עוד חודש וחצי בלי רכב ובלא לומר לו כי אין לו מה לצפות לקבל לידיו את הרכב אשר משום מה נעלם ואבד.

התובע נתקע בלי רכב ולא מצא רכב סביר שמתאים ליכולותיו הכספיות ולצרכיו עד ליום בו סוף סוף מצא ורכש התובע רכב". 

התביעה התייחסה גם לאחריותה של חברת 'שגריר' שהייתה אמונה על שמירת הרכב: "לפי הודעת הנתבעת לביהמ"ש. שגריר היא שהתרשלה בשמירה על הרכב ובהתאם לכך נושאת שגריר באחריות שומר שכר לפי חוק השומרים".

עו"ד מנשה יאדו מארגון 'חוננו', המייצג את התובע, מסר: "משטרת ישראל אמורה הייתה להחזיר לתובע את הרכב בחודש אוקטובר 19, אולם רק לאחר סדרה של בקשות שהגשנו – דיווחה לביהמ"ש במרץ 20 כי הרכב נעלם. הרשלנות ברורה וכך גם הנזק, התנהלות של המשטרה והנסיבות תמוהות ומכאן התביעה".

ממשטרת ישראל נמסר: "הרכב נתפס על ידי המשטרה לאחר שעלה חשד כי שימש לביצוע עבירה פלילית והועבר כמוצג לאחסון בחברת שגריר. על פי נוהלי המשטרה מול החברה, החברה הייתה אמורה לגרוט את הרכב באישור ובנוכחות גורם משטרתי והנושא מצוי בבדיקה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]