קריאה לראשי מפלגות הימין: "לתמוך בהחלת חוק משאל עם ביו"ש" - 0404
קריאה לראשי מפלגות הימין: מועצה איזורית שומרון

קריאה לראשי מפלגות הימין: "לתמוך בהחלת חוק משאל עם ביו"ש"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אשר פועל מאז סוף השבוע בעניין החלת חוק משאל עם ביו"ש, שוחח עם שרים וח"כים בנושא, הוציא הבוקר מכתבים לכל ראשי סיעות המחנה הלאומי בהם: ימינה, ישראל ביתנו, הליכוד, ש"ס ויהדות התורה וקרא להם לסייע בהעברת החלת חוק משאל עם שחל ברמת הגולן גם על יהודה ושומרון אותה מקדם יו"ר וועדת חוץ ובטחון ח"כ צביקה האוזר.

דגן: "החלת החוק היא בראש ובראשונה אמירה מוסרית כלפי מעל חצי מליון בני אדם החיים מזה 52 שנים תחת שלטון צבאי. לא ייתכן שחצי מליון אזרחים יחיו כאשר חרב מונחת על צווארם, וכל ממשלה תוכל בהחלטת ממשלה כזו או אחרת להחליט על פינוים או פגיעה בהם כפי שקרה בגוש קטיף וצפון השומרון.

אותם אזרחים זכאים להגנה שיש ליישובי הגולן ומזרח ירושלים. כל החלטה היסטורית העלולה לפגוע במעמדם של היישובים הישראלים ביהודה ושומרון, אם בכלל תהיה כזאת, מחייבת הכרעה במנגנון הסכמה לאומי בדומה לזה החל בגולן ובירושלים".

האוזר הודיע כי יבקש כבר השבוע פטור מחובת הנחה להצעת החוק מתוך הבנה כי לחוק זה יש תמיכה רחבה ויש לקדמו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]