רה"מ בראיון לערוץ 20: "יש התעניינות עצומה של האמירויות בהשקעה בישראל - יעזור מאוד לכלכלה" | צפו - 0404
רה ערוץ 20

רה"מ בראיון לערוץ 20: "יש התעניינות עצומה של האמירויות בהשקעה בישראל – יעזור מאוד לכלכלה" | צפו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התראיין הערב (ראשון) לערוץ 20, והשיב לעיתונאי בועז גולן על שאלות בנושא הסכם השלום עם איחוד האמירויות, הביקורת על כך מימין וסוגיות נוספות על סדר היום.

על התחממות היחסים עם העולם הערבי אמר רה"מ לגולן: "התפנית הגדולה באה כשהם ראו את ההתנגדות שאני הובלתי נגד ההתחמשות הגרעינית של איראן. הייתי מוכן לעמוד מול כל העולם, כולל רבים בישראל, שרוצים לתפוס טרמפ על הדבר הזה. זה עשה רושם גדול – רבים באיזור הבינו שאנו לא אויבים אלא בעלי ברית אמיתיים ואפשר לסמוך עלינו, אפשר לעשות איתנו דברים גדולים. בלי זה לא היה קורה כלום.

אנחנו מובילים את ההתנגדות לאיראן. אבל גם הקידמה של הכלכלה הישראלית שותפה להישג. אנחנו לוקחים את שתי הכלכלות מן המתקדמות בעולם – אנחנו ואיחוד האמירויות – זה ייצור הזדמנויות אדירות. שוק חדש, משקיעים חדשים, זה דבר חדש לגמרי – יש התעניינות עצומה באמירויות בהשקעה בישראל, זה יעזור מאוד לכלכלת ואזרחי ישראל. אני מביא שווקים חדשים".

בהתייחסות לביקורת מימין על דחיית החלת הריבונות אמר רה"מ נתניהו: "זה הכל אישי, זה לא ענייני. רבים מאלה אמרו בשום אופן לא להחיל ריבונות – עכשיו הם בעד כשהם היו נגד. אני בכלל העלתי את הריבונות על הפרק, אני העלתי את הנושא בפני טראמפ, נשיא אמריקני. לפי התכנית ארה"ב תכיר ביישובים ביו"ש – מי הביא את זה? אני. וזה נשאר שם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]