אוחנה: "נערכים לביצוע מתקפות נרחבות יותר על חמאס ומחוללי הטרור הנוספים" - 0404
אוחנה: פלאש 90

אוחנה: "נערכים לביצוע מתקפות נרחבות יותר על חמאס ומחוללי הטרור הנוספים"

הערב (ראשון) השר לביטחון הפנים וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני אמיר אוחנה קיים הערכת מצב בגבעת קובי שבשדרות, זאת לאור התגברות פיגועי ההצתות וירי הרקטות מרצועת עזה.

הערכת המצב התקיימה בהשתתפות מ״מ המפכ״ל ניצב מוטי כהן, נציב כבאות והצלה רב-טפסר דדי שמחי ובכירים נוספים.

השר אוחנה: ״לאור התגברות פיגועי ההצתות ולאחר ירי הרקטה הלילה על שדרות, קיימתי הערכת מצב של גופי הביטחון. צבא ההגנה לישראל הגיב בתקיפות מהאוויר ומהיבשה על טרור ההצתות. נפגעו נכסים ערכיים של חמאס בתחום התת-קרקע, הלוחמה הימית וההתעצמות.

אלה תגובות שמבהירות לחמאס כי לא נקבל בהכלה ייצוא טרור מעזה לשטחנו, לא בצורת טילים, לא בצורת בלונים, ולא באף צורה אחרת. בימים הקרובים נדע אם פנינו להסלמה רחבה יותר או לרגיעה, וזאת לאור כניסתה הצפויה של המשלחת המצרית לעזה.

אנו תקווה שברוח ימים אלה, לאור הסכם השלום ההיסטורי עם מדינה ערבית נוספת – איחוד האמירויות לה אנו שולחים מכאן את ברכת השלום, וייתכן גם כאלה שיבואו בהמשך, נוכל לראות גם כאן את קץ הלחימה. תושבי שדרות ועוטף עזה זכאים לביטחון כמו כל אזרח בישראל.

צה"ל, משטרת ישראל על זרועותיה ושירותי הכבאות וההצלה ימשיכו לפעול כדי לספק אותו לאזרחינו,יחד עם הרשויות המקומיות – ואני רוצה להודות להם על כך בשם אזרחי ישראל. ראוי לציין לטובה את ראשי הרשויות ואת פועלם למען התושבים, גם בעיתות רגיעה – וכמובן בעיתות חירום.

אנו נערכים לשתי האפשרויות: גם בהיבטים הצבאיים לביצוע מתקפות נרחבות יותר על חמאס ומחוללי הטרור הנוספים. גם בהיבטי נטרול האיום ושמירה על העורף. מי שינסה את מדינת ישראל צריך לדעת שלושה דברים:

א) אנחנו נעמוד במבחן, כולנו יחד. ב) ארגוני הביטחון הישראליים, אך לצידם גם תושבי ישראל בכלל והאיזור בפרט – הם חזקים ומחושלים, אין אויב שיכול להם. ג) הוא יילך בדרכיהם של קודמים שניסו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]