הפרות סדר במחאה בירושלים: מעצרים, חסימת כבישים, ותושב השכונה שהוכה | צפו - 0404

הפרות סדר במחאה בירושלים: מעצרים, חסימת כבישים, ותושב השכונה שהוכה | צפו

כוחות המשטרה הפועלים בירושלים, זיהו הערב (מוצ"ש) מפגינים שמנסים לצאת בתהלוכה בניגוד לחוק. בתוך כך עצרו ועיכבו השוטרים שלושה חשודים בהפרת הסדר הציבורי. היערכות כוחות המשטרה במקום נמשכת, ומשטרת ישראל הודיעה כי "לא תאפשר ותפעל בנחישות נגד כל ניסיון להפר את הסדר הציבורי".

כמו כן, פעילי שמאל החלו בשעה זו בחסימת רחוב חרל"פ בעיר, ותוך כדי כך אף הכו תושב השכונה. הלל ביטון רוזן, כתב פוליטי – ערוץ 20, מסר לחדשות 0404: "ברחוב חרל"פ בירושלים, מאות אנרכיסטים נכנסו לרחוב ללא אישור המשטרה וחסמו את ציר הרחובות הארי-חרל"פ. 

לאחר מכן הגיע צוות של סמ"ג ויס"מ שניסה לפזר את המפגינים. תוך כדי הניסיון, תושבי השכונה התעמתו עם האנרכיסטים השמאלנים שבתגובה הכו את אחד מהם. כוחות המשטרה הפרידו בין הצדדים ובוצעו מעצרים".

בהמשך הערב, פעלו כוחות המשטרה על מנת לשמור על הסדר הציבורי, לצד שמירה על בריאות המפגינים, ובתוך כך עיכבו השוטרים מספר מפגינים שלא עטו מסיכות כנדרש ונרשמו נגדם דוחות. שני חשודים נעצרו בחשד שתקפו את השוטרים, עקב כך. משטרת ישראל מסרה: "המשטרה קוראת לכלל המפגינים לגלות אחריות אישית, ולעטות מסיכות כנדרש למען בריאות הציבור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]