רה"מ: "הריבונות לא ירדה מסדר היום, אני הרי זה שהבאתי אותה לתכנית טראמפ ולהסכמה אמריקנית" - 0404
רה יונתן סינדל, פלאש 90

רה"מ: "הריבונות לא ירדה מסדר היום, אני הרי זה שהבאתי אותה לתכנית טראמפ ולהסכמה אמריקנית"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חידד שוב לפני זמן קצר (ראשון) בראיון בגל"צ כי הריבונות לא ירדה מסדר היום – וכי מדובר רק בהשהייה. רה"מ הרחיב: "הריבונות לא ירדה מסדר היום, אני הרי זה שהבאתי אותה לתוכנית טראמפ ולהסכמה אמריקנית. נחיל ריבונות בהסכמה אמריקנית. לא שהייתה לי ברירה לבחור בין החלת ריבונות או שלום עם האמירויות כרגע. הם ביקשו השהייה להחלת הריבונות והם לא הוציאו אותה מהתוכנית שלהם.

הבאנו הסכם היסטורי שפורץ את הרעיון שאנחנו צריכים לעקור יישובים אחרת לא נביא הסכם רשמי עם מדינה ערבית. שברנו את הדוקטרינה האיומה והמסוכנת הזאת ואני גאה בזה. הרבה בעולם ובישראל הסכימו לתפיסה המסוכנת הזאת ואני גרסתי תפיסה אחרת – שלום תמורת שלום, שלום מתוך עוצמה, בלי נסיגות.

השמאל דחף רעיון לפיו ישראל צריכה להחליש את עצמה לקווי 67׳ כדי להביא את מדינות ערב. אני חשבתי שאם אנחנו נחזק את ישראל ונהפוך אותה עוצמתית, העוצמה תביא את מדינות ערב. גם העמידה שלי נגד הסכם הגרעין המסוכן עם איראן הביאה אותן. זה שינוי של כל התפיסה – במקום שלום מתוך חולשה, שלום שמחייב עקירות ונסיגות, אני אמרתי שלום מתוך עוצמה.

אני לא מוותר על הריבונות אני עומד עליה איתן. הבטחתי שנביא שלום עם מדינות ערביות והבאתי, אביא גם את הריבונות. אלה שעכשיו אומרים לי להחיל ריבונות אמרו לי לפני כמה חודשים שאסור להחיל ריבונות כי זה יביא למדינה "פלסטינית". זה לא רציני.

אהוד אולמרט אמר לפני חודש שזה חלום באספמיה שמדינה ערבית תעשה שלום עם ישראל לפני שנביא שלום עם "הפלסטינים". אני מאמין הפוך ופעלתי הפוך והנה הוכחנו אחרת".

על השאלה האם ביקר לאחרונה בדובאי אמר ראש הממשלה נתניהו: "לא שואלים ראש ממשלה ישראלי איפה ומתי הוא היה". בעניין ממשלת האחדות אמר רה"מ: "אני מאוד רוצה להגיע לפתרון. זו לא ממשלה אידיאלית, לעיתים אני מוצא ממשלה בתוך ממשלה שפועלת נגד הממשלה.

אם לא הקורונה זה היה מתפרק. כרגע אני מנסה להביא לפתרון. היום העברנו 8.5 מיליארד שקל להמרצת הכלכלה ויצירת מקומות עבודה. אנחנו צריכים להזרים עכשיו הרבה יותר כסף. אפשר לפתור את המשבר הזה ואני פועל כדי לפתור אותו.

כחול לבן לא הורידו את הריבונות, והריבונות לא ירדה. היא נמצאת בתוך תכנית השלום של הנשיא טראמפ. עצם הרעיון, שאומרים שמישהו בדמוקרטיה מעל ביקורת, או מעל החוק – הוא אבסורדי. לא יועמ״ש ולא ראש הממשלה הם מעל החוק. אנו יודעים באיזה מדינות נוהגים ככה". על האירועים בדרום אמר רה"מ: "מי שיתגרה בנו – דמו בראשו. נעשה מה שצריך כדי להחזיר את השקט".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]