לוין: "המאמץ שהושקע בקידום הריבונות - ישמש בסיס להשלמת המהלך" - 0404
לוין: עדינה וולמן, דוברות הכנסת

לוין: "המאמץ שהושקע בקידום הריבונות – ישמש בסיס להשלמת המהלך"

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, התייחס הערב (חמישי) בפוסט שפרסם בפייסבוק להסכם שנחתם עם איחוד האמירויות.

לוין כתב: "ההסכם עם איחוד האמירויות הערביות הוא הישג מדיני הסטורי. זהו ניצחון גדול של דרכנו המדינית ושל הדרך שמוביל ראש הממשלה נתניהו. שלום מתוך עוצמה, שלום מתוך רצון אמיתי של שני הצדדים, שלום שאינו תלוי בהסדרי כניעה לפלסטינים ובוויתורים על חבלי מולדת.

בשנה וחצי האחרונות הייתי שותף למאמץ העצום שעשה ראש הממשלה נתניהו כדי להביא להכרה אמריקאית בריבונותנו על שטחים גדולים ביהודה ושומרון. לכל אורך הדרך הדגשנו שהמהלך מחייב הכרה והסכמה אמריקאית. היינו קרובים להצליח בכך, אלא שנשיא ארה"ב טראמפ בחר לממש את ההזדמנות שנוצרה עכשיו להסכם שלום היסטורי, שרבים בעולם תומכים בו, על פני מתן הכרה בהחלת ריבונות, שלצערי ההתנגדות הרבה לה זכתה לגיבוי קולני גם מצד גורמים חשובים ויקרים ללבי בימין.

אני מלא הערכה ותודה לנשיא טראמפ על שורת צעדים, חשובים מאין כמותם, שעשה עבור ישראל. לאחר שהנשיא הכיר בירושלים כבירת ישראל והעביר אליה את השגרירות האמריקאית, לאחר שהטיל וטו באו״ם על כל החלטה כנגד ישראל, לאחר שהכיר בריבונותנו בגולן ובחוקיות ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ולאחר שיצא מהסכם הגרעין עם איראן- מידה מינימאלית של הגינות ותבונה מדינית חייבה לקבל בהבנה את עמדתו ולהשהות בעת הזו את החלת הריבונות.

המאמץ העצום שהושקע בקידום החלת הריבונות לא היה לשווא. התשתית שהונחה תשמש בסיס להשלמת המהלך. אין מקום להתייאש וחייבים להמשיך לפעול בנחישות עד שנממש את ריבונותנו. חשוב שכל הכוחות המאמינים בזכותנו על הארץ כולה יתלכדו לצורך כך. כי רק בלכידות ובאמונה נוכל להצליח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]