אצטדיון הכדורגל בבאר יעקב ייקרא על שמו של לוחם גולני עמית בן יגאל הי״ד - 0404
אצטדיון הכדורגל בבאר יעקב ייקרא על שמו של לוחם גולני עמית בן יגאל הי״ד דובר צה"ל

אצטדיון הכדורגל בבאר יעקב ייקרא על שמו של לוחם גולני עמית בן יגאל הי״ד

כפי שפורסם בערוץ 20, וועדת השמות בבאר יעקב, החליטה היום (חמישי) כי אצטדיון הכדורגל החדש, שמוקם כעת במועצה, ייקרא על שמו של החייל עמית בן יגאל ז"ל, אשר נהרג על ידי מחבל לפני שלושה חודשים.

ראש מועצת באר יעקב, ניסים גוזלן: "עמית בן למשפחה ותיקה ושורשית בבאר יעקב. עמית היה ילד מושלם מכל הבחינות. מלח הארץ, מצחיק, מוכשר, ספורטאי מצטיין ויפה תואר, 'פייטר' אמיתי של סיירת גולני. ילד אהוב שנקטף מאיתנו והוא מהווה מודל לחיקוי לכל ילדי ישראל. בימים אלו, בהם כל מדינת ישראל עוטפת את המשפחה של עמית, החלטתי כי בבאר יעקב נהיה חלוצים להנציח את זכרו. זה המעט שנוכל לעשות על מנת להעניק נחת למשפחתו של עמית הגיבור".

עוד הוסיף ראש המועצה ויצא בפנייה לרשויות נוספות להנציח את עמית "אני קורא מכאן לכל הרשויות להנציח את זכרו של עמית כמודל חיקוי בתחומי החינוך, הספורט ואהבת הארץ, ובכך להנציח את מורשתו ואישיותו הייחודית. אצטדיון הכדורגל החדש בבאר יעקב יקרא על שמו של עמית ז"ל. האצטדיון, אשר נמצא בצמוד לקברו של עמית, יחבר בינו לבין הצעירים הרבים שיפקדו את האצטדיון ויפיחו חיים בזכרו של עמית".

אביו של עמית, ברוך בן יגאל הודה לראש המועצה: "אני מבקש להודות למועצת באר יעקב ולעומד בראשה ניסים גוזלן, על ההחלטה הערכית להנציח את שמו וזכרו של עמית שלנו. עבורנו, ביום זה ולאחר ההחלטה המצערת של בית המשפט, זהו האור בתוך החושך הגדול, וזהו יום חשוב המהווה אבן דרך משמעותית לנו ההורים ולי כבן המקום ויליד באר יעקב. באר יעקב תמיד הייתה ותישאר הנשמה והלב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]