ח"כ קרן ברק בסיור בשומרון: "ריבונות על כל הישובים" - 0404
ח רועי חדי

ח"כ קרן ברק בסיור בשומרון: "ריבונות על כל הישובים"

חברת הכנסת קרן ברק מהליכוד, סיירה היום (חמישי) בשומרון יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

במהלך הסיור אמרה ברק כי היא מוצאת בשומרון בית וכי מדובר בחבל ארץ חשוב מאוד שחייב להמשיך לגדול ולהתפתח.

קרן ברק: "אני רוצה לומר אמירה חד משמעית וברורה, אנחנו חייבים להחיל ריבונות על כל היישובים כאן, וזו הזדמנות חד פעמית והיסטורית. אנחנו צריכים להיות נחושים ואחראיים מול הממשל האמריקאי, אבל עכשיו, לא בעוד כמה חודשים אלא היום. זה הזמן שלנו להוביל אמירה. הכנסת מוכנה לזה, הקואליציה. אבל גם האופוזיציה יהיו איתנו בסיפור הזה. אסור לנו לפספס את זה".

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן הגיב על דבריה של ברק ואמר כי היא לוחמת למען ארץ ישראל וכי מדובר בחברת כנסת חשובה מאוד שהפעילות שלה מבורכת.
לדבריו: "אני חושב שראש הממשלה צריך לקבל החלטה עם עצמו, כפי שבגין קיבל החלטה עם רמת הגולן והחיל ריבונות ביום אחד. כמו גם מנהיגי השמאל למשל לוי אשכול שהחיל ריבונות על מזרח ירושלים המשוחררת, ואפילו בן גוריון שהחיל ריבונות על ירושלים המערבית אפילו שרוב העולם לא מקבל את זה".

דגן אמר כי ראש הממשלה צריך להתייצב מול הנשיא טראמפ ולומר לו, "אתה ידיד של עם ישראל, ואתה צריך להבין שיש לנו צרכים". דגן ציין כי עניין החלת הריבונות זהו המבחן ההיסטורי של ראש הממשלה: "אולי המבחן הכי גדול שהיה לו מאז נבחר, לא רק מצביעי הליכוד מצביעים בעד החלת הריבונות אלא כל אלא כל אזרחי המדינה". בנושא הזה, אומר דגן יש תמימות דעים של רוב הציבור "הציבור יתלכד אחרי ראש הממשלה לדבר ערכי נכון וחזק. זו גם התשובה לכל הפייק הפגנות שיש בבלפור. זה מה שהעם רוצה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]