התירוץ של משרד המשפטים לדברור ליאת בן ארי בניגוד להנחיית היועמ״ש | לא יאמן - 0404
התירוץ של משרד המשפטים לדברור ליאת בן ארי בניגוד להנחיית היועמ״ש | לא יאמן יונתן זינדל, פלאש 90

התירוץ של משרד המשפטים לדברור ליאת בן ארי בניגוד להנחיית היועמ״ש | לא יאמן

מהמקפצה. מה שאסור לראש הממשלה, מותר לליאת בן ארי.

במשרד המשפטים הגיבו לפניית חדשות 0404 על השאלה כיצד המשרד מעניק לליאת בן ארי שירותי דוברות, על חשבון משלם המסים, למרות שמדובר בענייניה הפרטיים.

בפניית חדשות 0404 למשרד המשפטים, ביקשנו לקבל התייחסות לשאלות הבאות וכך כתבנו בבקשת התגובה:

היועמ״ש מני מזוז קבע בחוות דעת בזמנו שעל אהוד אולמרט אסור להשתמש במערך הדוברות של משרד רה״מ לענייניו הפרטיים (כספי ציבור וכו). היועמ״ש יהודה ויינשטיין הסתמך על חוות דעת זאת ב-2011 בעת שהנחה את רה״מ נתניהו לא להשתמש במערך הדוברות של משרד רה״מ לענייניו הפרטיים – ועל כן נתניהו שכר שירותיו של דובר פרטי.

על פי אותה הנחייה, הרי שלליאת בן ארי אסור לקבל שירות בענייניה הפרטיים ממערך דוברות משרד המשפטים.

האם בכוונתה ובכוונתכם לפעול על פי ההנחייה הברורה?

תשובת משרד המשפטים מתחמקת ולא עונה על השאלה ובעצם מבהירה שלליאת בן ארי מותר לפעול בניגוד להנחיות היועמ״ש. עוד נציין, כי התגובה אף מעוותת את המציאות, שכן עיתונאים לא פנו למשרד המשפטים בעניינה של ליאת בן ארי, אלא פנו אליה ישירות והיא זו שהפנתה אליהם. (מצ״ב צילום מסך מההתכתבות עימה).

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "פניות עיתונאים לבעלי תפקידים במשרד נעשות כדבר שבשיגרה באמצעות הדוברות.

במישור העקרוני – ייתכנו מצבים שבהם בעל תפקיד כלשהו מקבל באמצעות הדוברות גם פנייה הנוגעת לעניינו האישי, ובמצב מעין זה הדוברות מעבירה את הפנייה להתייחסותו ותגובתו.

בכל מקרה, כאשר העניין נעשה על בסיס נקודתי/ספוראדי והתגובה היא מטעמו של אותו בעל תפקיד ומועברת לפונה כתגובתו ובשמו, הרי שאין בכך שום פגם, ובכל מקרה כך מתחייב לפעול בחיי המעשה.

למען הסר ספק, דוברות המשרד הבהירה חזור והבהר כי איננו מביעים עמדה כלשהי לגבי הטענות עצמן בנוגע לחריגות הבנייה, היות שהנושא לא מטופל במשרד, אלא מדובר בעניין מקומי המטופל במסגרת המועצה המקומית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]