״לא היתר ולא כלום״ | במח׳ ההנדסה לב השרון מאשרים שליאת בן ארי ביצעה עבירת בנייה | האזינו - 0404
צילום: 0404

״לא היתר ולא כלום״ | במח׳ ההנדסה לב השרון מאשרים שליאת בן ארי ביצעה עבירת בנייה | האזינו

במחלקת ההנדסה במועצה האזורית לב השרון מאשרים כי ליאת בן ארי ובעלה ביצעו עבירת בנייה בנכס שבו הם מתגוררים במושב חירות.

במחלקת ההנדסה מאשרים את הפרסום הראשון בערוץ 20 ובחדשות 0404. כזכור, על פי הפרסום, ליאת בן ארי ובעלה ביצעו לפחות שתי עבירות בנייה בביתם במושב. העבירות בוצעו כבר ב-2004 ועד היום החריגה לא הוסרה.

בין השאר, ביצעו השניים תוספת בנייה ועטפו מקום שאמור היה להיות עם קירוי חלקי בגג רעפים ובכך ביצעו עבירה חמורה על חוקי הבנייה ועוד על שטח השייך למנהל מקרקעי ישראל. בנוסף, לא הסירו השניים קירוי שהלבישו על פרגולה – דבר המהווה עבירה על החוק. על פניו, עולה החשד כי בנכס בוצעה לפחות עבירה אחת נוספת.

מנכ״לית המועצה לב השרון מסרה ב-10.8 לחדשות 0404 כי הנושא ייבדק, אך במחלקת ההנדסה כבר מאשרים רשמית כי בוצעו עבירות בנכס.

בשיחה עם חדשות 0404 אומרת נציגה במחלקת ההנדסה, לאחר שכלל המסמכים נמסרו לחדשות 0404: ״כנראה שיש פרגולה נוספת. תצא לשטח ותסתכל. היה כאן מכתב. הפיקוח היה שם ב-2004 או 2006, אני לא זוכר. הם הגישו גם תכנית שינויים אבל לא יצא היתר בנייה״.

הנציגה מבהירה כי מעולם תכנית השינויים שהגישו לא נדונה: ״לא. רק הוציאו גיליון דרישות, לא היתה ישיבה, לא יצא היתר, לא כלום״.

לשאלתנו מדוע לא נהרסו החריגות ולא הוגש כתב אישום, ענו במחלקת ההנדסה: ״אין לי מושג מה קרה שם. ברגע שהגישו תכנית, זה היה כאילו מצידם כן להגיש תכנית ולאשר. מה קרה שם, אין לי מושג. זה תלוי, אני ממליצה לצאת עם התכנית לשטח ולבדוק את החריגות. אולי הם פירקו ואני לא יודעת? מה אני יגיד לך. לפעמים כן, לפעמים לא (עוקבים אחר עבירות בנייה, ב.ג.), אין לי מושג. אני לא אגיד לך דברים שאני לא… מחלקת פיקוח. במקרה נכנסתי לתיק פיקוח והסתכלתי ויידעתי אותך. זה כל העניין. אנחנו שולחים רק היתרי בנייה״.

בתום השיחה אישרה נציגת מחלקת ההנדסה במועצה האזורית לב השרון כי חריגת הבנייה היא משנת 2004.

כזכור, במחלקת ההנדסה בעיר טוענים כי אינם יודעים האם חריגות הבנייה טופלו ע״י הזוג, אך צילומי ערוץ 20 וחדשות 0404 באמצעות רחפן גילו כי עבירות הבנייה נמשכות עד לרגע זה ומזה 16 שנה, מבלי שאף אחד אוכף, מעמיד את הזוג לדין וקונס אותם.

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]