צפו: תמונות מניסוי היירוט המוצלח של מערכת הנשק חץ - 0404

צפו: תמונות מניסוי היירוט המוצלח של מערכת הנשק חץ

משרד הביטחון והסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים ערכו אתמול ניסוי משותף במערכת חץ 2. במערכת הביטחון הביעו שביעות רצון מהצלחת הניסוי.

שר הביטחון בני גנץ: "ישראל עומדת מול אתגרים רחוקים וקרובים והסיירת הטכנולוגית שלנו, בהובלת מפא"ת, התעשייה האווירית והתעשיות הביטחוניות, מבטיחה שנהיה תמיד צעד אחד לפני אויבינו ונגן על השמיים של מדינת ישראל מפני כל איום.

'הניסוי המשותף עם ארה"ב מבטא את הידידות והשותפות בין המדינות ואת המחויבות העמוקה של ארה"ב לביטחונם של אזרחי ישראל. נמשיך לפעול יחד לביצור יכולות מערכת הביטחון- באוויר, בים, ביבשה ובמרחב הקיברנטי".

משה פתאל, ראש מנהלת 'חומה' במפא"ת במשרד הביטחון: "אני שמח לבשר שהשלמנו ניסוי מוצלח במערכת נשק חץ 2 בדיוק 20 שנה אחרי שמסרנו אותה לחיל האוויר. מאז שנמסרה לחיל האוויר המערכת עברה ארבעה או חמישה שדרוגים משמעותיים והוכיחה את עצמה הערב מול איום ארוך טווח ומהיר.

מערכת חץ 2 היא הסוס המרכזי של חיל האוויר היום ויחד עם חץ 3 שביצעה סדרה של 3 ניסויי יירוט באלסקה בקיץ שעבר, אנחנו משלימים יכולת ייחודית ומצויינת של מדינת ישראל להגנה בפני איומים ארוכי טווח".

בועז לוי, סמנכ"ל וראש חטיבת טילים וחלל בתעשייה האווירית: "טיל המטרה שוגר מלב הים התיכון לעבר מדינת ישראל. מכ"ם המערכת עקב אחרי המטרה בדיוק כפי שתכננו, והמיירט יצא לדרכו בדיוק כפי שרצינו, המיירט טס לעבר המטרה והשמיד אותה באופן מוחלט.

הניסוי מדגיש את החשיבות של מערכת נשק חץ ואת היכולת שלה להגן על מדינת ישראל בפני איומים בליסטיים והניסוי מראה את הביטחון הרב שיש לנו במערכת הזאת לאורך שנים של ניסויים ופעילות מבצעית".

צפו בתמונות מתוך הניסוי:

דוברות משרד הביטחון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]