גנץ לאחר הניסוי המוצלח של מערכת הביטחון: "הסיירת הטכנולוגית שלנו מבטיחה שנהיה תמיד צעד אחד לפני אויבינו" - 0404
גנץ לאחר הניסוי המוצלח של מערכת הביטחון: רביב כהן זאדה

גנץ לאחר הניסוי המוצלח של מערכת הביטחון: "הסיירת הטכנולוגית שלנו מבטיחה שנהיה תמיד צעד אחד לפני אויבינו"

משרד הביטחון אישר הערב (רביעי) כי, ביצע ביחד עם ה-MDA האמריקני ניסוי טיסה מתוכנן מראש במערכת הנשק 'חץ' עם מיירט 'חץ 2'. הניסוי בוצע משדה ניסויים במרכז הארץ בהובלת התעשייה האווירית.

במהלך הניסוי יירטה בהצלחה מערכת הנשק 'חץ' טיל מטרה ממשפחת האנקורים, המדמה טיל קרקע-קרקע ארוך טווח בעל ראש נפץ קרבי. זאת בהתאם לתכנית וליעדי הניסוי, כפי שהוגדרו מראש.

שר הביטחון בני גנץ, שעודכן על הצלחת הניסוי, אמר: "ישראל עומדת מול אתגרים רחוקים וקרובים והסיירת הטכנולוגית שלנו, בהובלת מפא"ת, התעשייה האווירית והתעשיות הביטחוניות, מבטיחה שנהיה תמיד צעד אחד לפני אויבינו ונגן על השמיים של מדינת ישראל מפני כל איום. הניסוי המשותף עם ארה"ב, מבטא את הידידות והשותפות בין המדינות ואת המחויבות העמוקה של ארה"ב לביטחונם של אזרחי ישראל. נמשיך לפעול יחד לביצור יכולות מערכת הביטחון- באוויר, בים, ביבשה ובמרחב הקיברנטי".

הניסוי המוצלח במיירט 'חץ 2' מצטרף לסדרת הניסויים המוצלחת במערכת הנשק 'חץ 3' שביצעו משרד הביטחון וה-MDA האמריקני באלסקה שבארה"ב, בשנה שעברה.

רביב כהן זאדה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]