חברות הכנסת קרן ברק וקטי שטרית השיקו את השדולה למען התיירות - 0404
חברות הכנסת קרן ברק וקטי שטרית השיקו את השדולה למען התיירות

חברות הכנסת קרן ברק וקטי שטרית השיקו את השדולה למען התיירות

בכנסת הוכרז היום (רביעי) על הקמת השדולה למען התיירות בראשות סגנית יו"ר הכנסת, חברת הכנסת קרן ברק, וחברת הכנסת קטי שטרית (הליכוד). השדולה תעסוק בחיפוש פתרונות יצירתיים והולמים למשבר הקשה בענף ובמתן סיוע לבעלי העסקים, לאור המציאות החדשה בצל נגיף הקורונה.

השדולה למען התיירות פתחה את דיוניה בסקירת הדרכים למתן סיוע לענף התיירות, הנמצא תחת משבר הקורונה, והדרכים למציאת פתרונות שיאפשרו את המשך פעילותם. כמו כן, השדולה תעסוק בגיבוש מדיניות כוללת והקלת נטל הרגולציה לשם עידוד פעילותם של העסקים הללו, מתוך ראייה כי מגזר זה מהווה מנוע כלכלי חשוב עבור המשק הישראלי כולו.

ברק: "אני רואה את תקופת החורף כקריטית ביותר להישרדות ענף התיירות. במידה ונצלח תקופה זו, אני מאמינה שעד אביב 2021 ייפתחו השמיים ותחל הגעת תיירים מחו"ל. כמו כן, החיסון המיוחל יהיה בשלבים מתקדמים יותר וגם גל החורף המאיים עלינו – יהיה מאחורינו. כיו"ר השדולה, אפעל לקידום תקציב חירום משמעותי שיוקצה בדחיפות למשרד התיירות לצורך קמפיין לעידוד תיירות הפנים, קידום סיורים מסובסדים ברחבי הארץ ולפתיחת השמיים לתיירים. כמו כן, אפעל בכל כוחי לקידום פתרונות סיוע נוספים לענף כולו".

שטרית: "בתקופת הקורונה הבנו עד כמה חשוב ענף התיירות למשק הישראלי, וכמה משפחות מתפרנסות מתעשייה זו: עובדי המלונות, מפעילי אטרקציות, מורי דרך, טיולים של מערכת החינוך ועוד. בשנה שעברה רשמה מדינת ישראל שיאי תיירות נכנסת שהניבו כספים רבים למדינה ולמשק. כולי תקווה שבקרוב נזכה לשחזר את ההישגים ולהזניק את ישראל קדימה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]