טקס חילופי מפקד חטיבת "יהודה": אל"מ אביחי זפרני החליף בתפקיד את אל"מ איתמר בן חיים - 0404
טקס חילופי מפקד חטיבת דובר צה"ל

טקס חילופי מפקד חטיבת "יהודה": אל"מ אביחי זפרני החליף בתפקיד את אל"מ איתמר בן חיים

דובר צה״ל מסר כי, היום (רביעי) נכנס לתפקיד מפקד חטיבת "יהודה", אל"מ אביחי זפרני. טקס החילופים נערך באזור מערת המכפלה. אל"מ זפרני החליף בתפקידו את אל"מ איתמר בן חיים, אשר כיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות.
 
מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף יניב אלאלוף״החלפת פיקוד הינה אירוע משמעותי בחייה של יחידה צבאית, ודאי בחטיבה לוחמת ועוד יותר בחטיבת יהודה, אשר בעלת מורשת ומסורת ארוכה, עמוקה, כזו השזורה בחוזקה באופיינו, ברוחנו וביכולותינו הערכית והמבצעית בצה״ל. לחימה בטרור, הגנה על ההתיישבות, היערכות לימי חירום, הכשרת דור חדש של לוחמים ומפקדים, אימון ותעסוקות מבצעיות של גדודי המילואים, שיפור כשירות מערך ההגנה האזרחי ועוד נושאים רבים ומגוונים אשר הינם חלק מהעשייה היום יומית המורכבת שמבוצעת במרחב החטיבה מידי יום".
 
מפקד חטיבת "יהודה" היוצא, אלוף-משנה איתמר בן חיים״היום אני זוכה יחד עם רבים וטובים היושבים כאן, לסיים תקופת שירות בה זכינו להגן על העיר חברון והמרחב סביבה. עוד בתחילת שירותי הצבאי הגעתי לכאן כלוחם ונשביתי בקסמו של המקום. בתפקידים הבאים לאחר מכן, כבר הבנתי את חשיבות וייחודיות המקום ואת חשיבותה של חטיבת יהודה. בשנתיים האחרונות שמנו לנו כיעד להיות ראשונים בכל מקום ובכל משימה, קבענו אמות מידה לאופן ביצוע המשימות המבצעיות, פיתחנו שיטות ייחודיות לאיתור האויב במרחב וכתוצאה מכך השליטה בשטח נעשתה טובה יותר. שיפרנו את התשתיות המבצעיות והאזרחיות בעיר חברון ובגזרה כולה והפכנו את האזור למקום אשר מאפשר איכות חיים״.
 
מפקד חטיבת ״יהודה״ הנכנס, אלוף-משנה אביחי זפרני: ״אני מקבל היום את הפיקוד על החטיבה בהתרגשות גדולה וביראת כבוד ומודה למפקד האוגדה ולמפקד הפיקוד על האמון שנתנו בי. זכות הקיום של החטיבה המרחבית יהודה טמונה ביכולתה המקצועית להגן על המתיישבים ולספק להם איכות חיים במרחב החטיבה. נעשה זאת יחד, בשילוב זרועות עם מיטב יחידות צה״ל ומג״ב המשרתות בגזרה, מפקדת החטיבה, משטרת ישראל, השב״כ וגורמי הביטחון בישובים. יומם וליל, במקצועיות, בחתירה לניצחון, בלחימה ללא פשרות בטרור תוך שמירה על ערכי צה״ל וחוקי מדינת ישראל״.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]