מאי גולן לארגוני הנשים: אף ארגון לא עמד לצד שרה נתניהו במסגרת מסע ההטרדות המיניות נגדה - 0404
מאי גולן לארגוני הנשים: אף ארגון לא עמד לצד שרה נתניהו במסגרת מסע ההטרדות המיניות נגדה אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מאי גולן לארגוני הנשים: אף ארגון לא עמד לצד שרה נתניהו במסגרת מסע ההטרדות המיניות נגדה

ח״כ מאי גולן פנתה במכתב לארגוני הנשים ויצו, נעמת ושדולת הנשים על רקע ההתבטאויות והמיצגים המיניים כנגד אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו.

מאי גולן: "לצערי, בשבועות האחרונים, בחרו קבוצות שונות להתבטא באופן מיני ומבזה כנגד אשת רה"מ, הגב' שרה נתניהו, תחת אמתלת "הזכות להפגין". שיח פוגעני ולא מכבד זה, שמטרתו הינה אחת- לבזות את כבודה של הגב' נתניהו תחת כסות של "דמוקרטיה, נאורות וחופש ביטוי".

עובדה מעניינית והזויה היא, כי אף ארגון נשים לא ראה לנכון לגנות שיח פוגעני זה ולעמוד לצידה של הגב' נתניהו במסגרת מסע ההטרדות המיניות הנוראי המכוון אליה בשבועות האחרונים. יתרה מכך, ביום שני האחרון ה-10.8 פנו כל חברות הכנסת מהליכוד ונשים רבות נוספות במכתב אליכן השואל מדוע אין ארגוני הנשים רואים לנכון לפעול כנגד השיח הפוגעני והמבזה המכוון כנגד אשת רה"מ. לצערי שום התייחסות מסודרת לא ניתנה בנושא מאף ארגון נשי הנושא על דגלו את שמירת כבודה, שיוויונה וחופש הביטוי של כל אישה באשר היא.

האם המצב היה אחרת לו היה מדובר באשת רה"מ מהצד השמאלי של המפה הפוליטית? התשובה הינה חד משמעית-כן! לו היה המצב אחרת היו ארגוני הנשים זועקים אודות הפגיעה בכבוד האישה וביזויה ודורשים לאלתר את שינוי המצב. אך כשמדובר באשת רה"מ מהימין דמה מותר.

אני דורשת מכן, ארגוני הנשים, שחרתו על דגלן לפעול לטובת שמירת זכויות הנשים באשר הן, לגנות בחריפות המשך כל שיח פוגעני ומבזה זה, גם אם כל חטאה של הגב' נתניהו הינו כי היא נמנית על הצד הימני של המפה הפוליטית. כנשים וכאזרחים אל לנו לתת יד להמשך שיח מבזה זה, מדובר במחאה אישית עוינת שאינה בדבר הזכות להפגין אלא בדבר פגיעה בכבודה של אשת רה"מ קודם כל כאישה ולאחר מכן כאשת רה"מ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]