עדות חייל גולני: ״דתי, עם או בלי פטור - כולם, כולל המ״מים, נדרשו להתגלח״ | האזינו - 0404

עדות חייל גולני: ״דתי, עם או בלי פטור – כולם, כולל המ״מים, נדרשו להתגלח״ | האזינו

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 0404, ‫רבנים צבאיים נשלחו לבחון חיילים דתיים עם זקן על פרשת השבוע וענייני הלכה וזאת כחלק מהניסיון בצבא להסיר כמה שיותר זקנים.

חייל בגולני סיפר לחדשות 0404 כי המצב עשוי עוד להחמיר: "הוגדר למפקדי המחלקות עד מחר ב-16:00 להתגלח, לכל הקצינים. להתגלח לא משנה מ"מ דתי, עם פטור דתי, פטור אישי.

אוגוסט 20', המחזור שנפתח עכשיו, גם כבר גולח בתחילת השבוע. רפואי, אישי, דעתי – לא משנה מה – גולחו. כנ"ל קצינים.

אומרים שלאט לאט זה יירד כבר גם לסמלים ולמ"כים – הפקודה להוריד את כל הזקנים. בעצם יהיה יישור קו – לא אכפת פה דתי לא דתי.

הדבר היחיד שאני יודע הוא שלדרוזים השמועות אומרות שייתנו להשאיר זקן".

תגובת דובר צה"ל: "בהתאם לקבוע ב״כללי ההופעה והלבוש״, חלה חובה על כלל החיילים בצה״ל לגלח את פניהם על מנת לשמר את הסדר והמשמעת בצה״ל וכן ליצור אחידות בקרב כלל המשרתים. 

לצד האמור, במקרים חריגים יינתן היתר חריג לגידול זקן או שפם. ישנם היתרים מטעמים שונים. הגורם המוסמך אשר יכול לתת היתר חריג לגידול זקן או שפם הוא מפקד יחידת החייל, בדרגת סא״ל לפחות. 

חיילי חטיבת גולני שהתגייסו החודש הגישו כמקובל בכלל יחידות הצבא בחינה לבקשת פטור (הפטור שקיבלו בשרשרת החיול ביום גיוסם הוא פטור זמני). בקשת הפטור הועברה כנדרש לבחינת הגורמים המוסמכים ע"פ הפקודות של אגף כוח האדם. 

חייל שיימצא כי זכאי לפטור לא יחויב להתגלח.

חטיבת גולני הינה חטיבה לוחמת שחרטה על דגלה להוות את חוד החנית הן המקצועי והן הערכי, ועל כן תמשיך להקפיד על פקודות המשמעת בקרב חייליה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]