העליון קיצר את עונשו של דורס הנער ארי נשר - 0404
העליון קיצר את עונשו של דורס הנער ארי נשר דוברות מד"א

העליון קיצר את עונשו של דורס הנער ארי נשר

בית המשפט העליון הפחית היום (רביעי) את העונש שנגזר על דורס הנער ארי נשר. עונשו של יצחק אספה, דורס הנער, קוצר לשלוש שנים בלבד. פסילת רישיון הנהיגה שלו ל-6 שנים ושאר רכיבי גזר הדין נותרו כפי שהיו.

השופטים כתבו בנימוקיהם כי "מתסקיר שירות המבחן עולה כי המערער מחויב לקבלת טיפול וכי חלה אצלו מגמה חיובית של הבנת ההשלכות של מעשיו וקבלת אחריות על העבירות שביצע". השופטים עופר גרוסקופף, ענת ברון ואלכס שטייין טענו כי "בהינתן כלל נסיבות העניין, מצאנו כי יש להעמיד את עונשו של המערער על שלוש שנות מאסר בפועל. עונש זה טומן בחובו החמרה משמעותית אך מידתית של הענישה הנוהגת בעבירות הפקרה לאחר פגיעה, וצפוי לשמש בסיס להעלאה הדרגתית של רף הענישה גם בעתיד".

בפסק הדין צויין עוד כי משפחתו של ארי נשר "נותרה עם חלל עצום שהשאיר אחריו בנם שכל עתידו היה לפניו, וכי אין להקל ראש בצער הנוסף והבלתי נמנע שנגרם למשפחה כתוצאה מהפחתת העונש". ואולם, צויין כי "התאונה נגרמה שלא באשמתו של אספה, שנקלע אליה בעל כורחו והיא הסיטה גם את חייו ואת חיי משפחתו ממסלולם. מעשיו הם ללא ספק חמורים; ואולם אין מקום להשוות את עונשו של אספה לעונשם של נהגים שנוסף על הפקרה נמצאו אחראים גם לגרימת התאונה ולמות הנפגעים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]