אושרה טרומית הצעת החוק לדחיית המועד לאישור התקציב - 0404
אושרה טרומית הצעת החוק לדחיית המועד לאישור התקציב עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אושרה טרומית הצעת החוק לדחיית המועד לאישור התקציב

הבוקר (רביעי) אושרה בקריאה טרומית במליאת הכנסת – הצעת החוק לדחיית מועד אישור תקציב המדינה. 56 ח"כים הצביעו בעד ההצעה, מול 40 שהצביעו נגד, ונמנע אחד.

ח"כ צבי האוזר קרא לתמוך בהצעה, והזהיר בפתח הדיון את חברי הכנסת: "אם לא נתעשת – הכנסת ה-23 תתפזר. סכנת הבחירות מרחפת מעל ראשנו בימים האחרונים. הייתי משווה אותם לגל שלישי. הבחירות האלה יהיו גל שלישי גדול מכל קודמיו. המכה שתחטוף מדינת ישראל בבחירות היא בלתי נסבלת. זה טרוף הדעת. אנו במו ידינו עלולים לקדם נגיף חוסר יציבות".

האוזר פנה לאופוזיציה ואמר: "לא נענתי להפצרות שלכם, להביא את ישראל למצב אבסורדי בו ישראל תתייצב מאחורי ממשלת מיעוט. 64 ח"כים, זה מה שרציתם, אני זוכר! "הצבעה אחת" אמרתם. אין לשסות ולפלג את הציבור בעת משבר.

אעשה הכל כדי להחזיר השפיות והיציבות למערכת הפוליטית – תנאי הכרחי להוציא את ישראל מהמשבר".

שר התקשורת ויו"ר דרך ארץ, יועז הנדל, סיכם בתום ההצבעה: "בתוך כל הבלאגן הפוליטי זה צעד חשוב להרגעת הרוחות. אני קורא לחברי בכנסת להצביע כך גם בקריאה שניה ושלישית ולהעביר את החוק.

דחייה נדרשת בכל מקרה כדי להעביר תקציב ובדרך לפתור את הבעיות בממשלה. מדינת ישראל לא צריכה עכשיו בחירות. זה נגד האינטרס הלאומי. שלוש פעמים שלחנו את אזרחי ישראל לקלפי, וקיבלנו תוצאה אחת: ממשלת אחדות. מי שמצביע נגד, רוצה בחירות בגלל שיקולים אישיים. מדינת ישראל ואזרחיה בעדיפות תחתונה מבחינתו. הגיע הזמן לגלות אחריות".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]