בדרך לכתב אישום: ליאת בן ארי ובעלה זומנו לחקירה בעקבות חריגת הבנייה בראש העין - 0404
בדרך לכתב אישום: ליאת בן ארי ובעלה זומנו לחקירה בעקבות חריגת הבנייה בראש העין מארק ישראל סלם, פלאש 90

בדרך לכתב אישום: ליאת בן ארי ובעלה זומנו לחקירה בעקבות חריגת הבנייה בראש העין

אמש (שלישי) קיבלו ליאת בן ארי ובעלה זימון לחקירה בעיריית ראש העין, בעקבות תיק חריגות הבנייה; לקראת הגשת כתב אישום בעניינם.

הזימון מגיע בעקבות לחץ התקשורתי בחדשות 0404 וערוץ 20, וכן מצד העיתונאים אלי ציפורי ועו"ד כנרת בראשי.

כזכור, אמש בתכנית "האולפן הפתוח" עם בועז גולן ששודרה מראש העין, הבהירו תושבים כי לא יוותרו ויעתרו לבית המשפט בעניינה. כמו כן, חברי מועצה, אישי ציבור וחברי כנסת קראו להעמידה לדין, ולראש העיר בראש העין – לאכוף את החוק.

גורמים בראש העין לחדשות 0404: "חקירת ליאת בן ארי ובעלה בעניין חריגת הבנייה תבוצע ע"י הפקח עוד השבוע. החקירה – חלק מההליך לפני הגשת כתב אישום נגד שניהם. אין מנוס מהגשת כתב אישום".

חנוך עוז בתגובה: "ליאת בן ארי ובעלה זומנו להגיע לפקח לצורכי חקירה כמו כל תושב שביצע עבירות בנייה, לאחר החקירה התיק יועבר לתובעת להגשת כתבי אישום. אני תקווה שגם אחרים שביצעו עבירות בנייה במתחם יפתחו כנגדם תהליכים או שנפתחו. מינהל מקרקעי ישראל ומשרד השיכון חייבים לעמוד על קיום תנאי המכרז ותנאי חוזה החכירה ובינהם מגבלת שימוש והגבלת מכירה שאם לא כן אעתור לבית המשפט כנגדם בדרישה לפתור את עשרות אלפי דיירי למשתכן שלא יכולים למכור את דירתם בשל מגבלה בתנאי המכרז ותנאי חוזה הרכישה. דין אחד לכולם.

על יועץ המשפטי לממשלה להורות על פתיחת חקירה של רשות התחרות לבחינת נסיבות החלטות ועדת המכרזים המשותפת של המינהל ונציגי משרד השיכון ןלהוציא כתבי אישום בהתאם לממצאים. פסילת ההצעה הראשונה בלי לפסול את המכרז כולו גרמה נזק של מיליונים לקופת המדינה עלות חקירה היא עשרות אלפים , אני מוכן לסעיע בהתנדבות כאזרח מלווה לחוקרים חינם אין כסף, אני מוכן לשאת בעלויות החקירה במקרה שלא ימצא מאומה, אם בעקבות החקירה תועשר קופת המדינה גם לא אדרוש שקל מההכנסה, אי אפשר לשתוק יותר. על היועץ המשפטי לדאוג שהחקירה תתבצע גם על נסיבות השומה שהוציא השמאי הממשלתי.

על פניו לא סבירה קביעת הוצאת פיתוח לדירה בגובה שך כ-650,000 ליחידה – עלות דירה בפריפריה. לא אשתוק ולא אנוח עד מיצוי הפרשה על כל היבטיה. על היועץ המשפטי לממשלה להורות לרשות המיסים מחוז מרכז לחקור את נסיבות הדיווח בגין הרכישה ולבחון את הקביעה כי יש כאן מכירה מקדימה למכרז מה שנקרא מוכר רעיוני בשל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]