קצינים וחיילים ל-0404: ״צה״ל שלח רבנים לבחון אותנו על פרשת השבוע כדי להפיל אותנו ולדרוש שנגלח זקן״ - 0404
קצינים וחיילים ל-0404: ״צה״ל שלח רבנים לבחון אותנו על פרשת השבוע כדי להפיל אותנו ולדרוש שנגלח זקן״ שלומי צור

קצינים וחיילים ל-0404: ״צה״ל שלח רבנים לבחון אותנו על פרשת השבוע כדי להפיל אותנו ולדרוש שנגלח זקן״

‫רבנים צבאיים נשלחו לבחון חיילים דתיים עם זקן על פרשת השבוע וענייני הלכה וזאת כחלק מהניסיון בצבא להסער כמה שיותר זקנים – כך נודע לחדשות 0404.

בועז גולן: ״שמעתי קצינים וחיילים, שחלקם הוכרח להסיר זקנים, כי לא עזר דבר ואורח החיים הדתי שלהם לא מעניין אף אחד. יש חיילים שהידע שלהם אף נרחב מרב שתשאל אותם, אך הם נדרשו להסיר זקן״.

גולן הוסיף: ״מי שלא בקיא- נדרש להסיר זקן. בחלק מהמקרים, גם מי שבקיא – נדרש להסיר. כך קרה לדוגמא ביחידת יהלום. בגולני – המח״ט לוחץ להסיר כמה שיותר. גם מפקדים דתיים וקצינים גולחו תוך איומי הדחה. ממתין לתגובת דו״צ מאמש.‬

מארגון "צו 1" נמסר לחדשות 0404: "התנהלות המח"ט החדש מביישת את חטיבת גולני, מביישת את צה"ל ומביישת את היהדות. בהיעדר מענה דתי בצבא וחוסר הרלוונטיות של בכירים ברבנות הצבאית דוגמת רב פיקוד הצפון סא"ל יהונתן רובין והרבצ"ר תא"ל אייל קרים, נוצר כאוס מוחלט בנושא זה אשר פוגע בטירוני גולני שרק עתה התגייסו במוטיבציה גבוהה, ובמפקדיהם. אין כל קשר בין זקן למשמעת. להפך, אנו קוראים לרמטכ"ל כוכבי שכבר שיפר את הפקודה לאור בקשתנו, להעמיד לדין משמעתי כל מי שפגע באורח חייו של חייל יהודי באשר הוא".

תגובת דובר צה"ל: "בהתאם לקבוע ב״כללי ההופעה והלבוש״, חלה חובה על כלל החיילים בצה״ל לגלח את פניהם על מנת לשמר את הסדר והמשמעת בצה״ל וכן ליצור אחידות בקרב כלל המשרתים.
לצד האמור, במקרים חריגים יינתן היתר חריג לגידול זקן או שפם. ישנם היתרים מטעמים שונים. הגורם המוסמך אשר יכול לתת היתר חריג לגידול זקן או שפם הוא מפקד יחידת החייל, בדרגת סא״ל לפחות.

חיילי חטיבת גולני שהתגייסו החודש הגישו כמקובל בכלל יחידות הצבא בחינה לבקשת פטור (הפטור שקיבלו בשרשרת החיול ביום גיוסם הוא פטור זמני). בקשת הפטור הועברה כנדרש לבחינת הגורמים המוסמכים ע"פ הפקודות של אגף כוח האדם.
חייל שיימצא כי זכאי לפטור לא יחויב להתגלח.
חטיבת גולני הינה חטיבה לוחמת שחרטה על דגלה להוות את חוד החנית הן המקצועי והן הערכי, ועל כן תמשיך להקפיד על פקודות המשמעת בקרב חייליה".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]