מחקר ראשון מסוגו בישראל | דו"ח ההגנה על ילדים מפני תכנים פוגעניים ברשת הוגש לשר התקשורת - 0404
מחקר ראשון מסוגו בישראל | דו משרד התקשורת

מחקר ראשון מסוגו בישראל | דו"ח ההגנה על ילדים מפני תכנים פוגעניים ברשת הוגש לשר התקשורת

משרד התקשורת בראשות השר יועז הנדל, יחד עם עמותת "לוקחים אחריות" מתגייסים במאמץ להבטיח את בטחון הילדים בישראל בשימוש ברשת ובמדיה.

בפגישה שנערכה אתמול בין שר התקשורת יועז הנדל לבין מנכ"ל עמותת "לוקחים אחריות" נחמיה כהן וד"ר עידית סולקין מצוות העמותה, הוצגו לשר דו"ח חדשני וראשון מסוגו ונתונים עדכניים ממחקר מקיף שהתקיים בשנים האחרונות. הדו"ח עוסק בהגדרת "סינון יעיל" אותו מחוייבת כל ספקית אינטרנט בישראל לספק למנוייה וכן במצבן של הספקיות השונות ביחס להגדרה זו.

השר הביע את נכונותו לקדם את הנושא ואמר כי "לצד ההתעסקות המרכזית של משרד התקשורת להוביל את ישראל לחזית הקידמה הטכנולוגית אני רואה במוגנות של הילדים ברשת ערך חשוב ביותר, אנו נבחן את הדו"ח לעומק ונראה מהן הדרכים הנכונות לקידום המסקנות שלו".

עיקרי מסקנות הדו"ח:

לראשונה בישראל –

1.יוגדרו פרמטרים ל"סינון יעיל" שיקנה בטיחות ברשת לילדי מדינת ישראל.

  1. יתבצעו תהליכי יישום מול ספקיות האינטרנט ליישור קו עם ההגדרות החדשות.
  2. תפורסם טבלה תקופתית עם דירוג מצב הסינון של כל ספקיות האינטרנט בישראל.

נחמיה כהן, מנכ"ל "לוקחים אחריות-משנים מציאות ברשת" – "זהו יום גדול לילדי מדינת ישראל, סוף סוף יש מי שדואג להגן על הילדים מפני תכנים שהורסים אותם מבפנים. אני מודה מקרב לב לשר התקשורת יועז הנדל על הנכונות הגדולה שלו לקדם את נושא המוגנות לצד עבודתו הרבה בהכשרת מדינת ישראל להבאה של טכנולוגיות Data החדשניות" (סיבים אופטים וG5).

יצירת תקן סינון אחיד ואיכותי לחברות התקשורת בישראל תשים את מדינת ישראל בשורה הראשונה של שמירה והגנה על הילדים ברשת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]