נשות הליכוד בהובלת ח"כ שטרית: יש לקיים דיון בנוגע לביזוי אשת רה"מ - 0404
נשות הליכוד בהובלת ח דוברות הכנסת

נשות הליכוד בהובלת ח"כ שטרית: יש לקיים דיון בנוגע לביזוי אשת רה"מ

חברת הכנסת קטי שטרית (הליכוד) יחד עם שרות וחברות כנסת נוספות מסיעתה פנו היום (שני) אל יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשווין מגדרי, ח"כ עודד פורר, בדרישה לקיים דיון בנוגע לשימוש בסמלים מיניים כלפי רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, בהפגנות השמאל.

במכתב התייחסו נבחרות הציבור למייצג אברי מין זכריים עליהם נכתב "בואי שרה'לה הולכים": "המיצג חמור ומהווה אלימות מינית בוטה כנגד רעיית ראש הממשל. זיהום השיח הציבורי ואלימות מינית אינם נכללים בגבולות הגזרה הלגיטימיים של חופש המחאה ולא ייתכן שדבר כזה יעבור בשתיקה ללא התייחסות הועדה בנושא.

על הוועדה לקידום מעמד האשה ועל ארגוני הנשים לעמוד על הרגליים האחוריות ולהגן על נשים מפני שיח פוגעני שכזה. סגנון הדיבור בכל זירה ציבורית ובשדה הפוליטי ביתר שאת, לא צריך לשאת אופי מיני, וכל שכן פוגעני.

התחושה בימין היא שרוב ארגוני הנשים משתייכים לשמאל הפוליטי ולכן אין מי שיעמוד מאחורי אשה מהימין שנפגעה קשות משיח ציבורי עוין ומזלזל", הוסיפו נשות הליכוד וקראו לערוך דון כדי "שכל אשת ציבור בעתיד תדע שזכויותיה בתור אשה מוגנות, לא משנה לאיזה צד פוליטי היא משתייכת".

על המכתב של ח"כ שטרית חתמו שרת התחבורה והבטיחות בדרכים – מירי רגב, השרה להגנת הסביבה – גילה גמליאל, יו"ר ועדת הקורונה – ח"כ יפעת שאשא ביטון, ח"כ אתי עטיה, ח"כ קרן ברק, ח"כ מיכל שיר, ח"כ שרן השכל, ח"כ טלי פלוסקוב, ח"כ מאי גולן וח"כ אסנת מארק.

פנייה נעשתה גם לחברות כנסת מסיעות אחרות, אך אלו, נכון לשעה זו, בחרו שלא להגיב או לא להצטרף. נשלח העתק גם למנהלת הוועדה, גלית אזולאי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]