הנאום המלא של תא״ל עופר וינטר | חובה בכל בית בישראל - 0404
צילום: דובר צה"ל

הנאום המלא של תא״ל עופר וינטר | חובה בכל בית בישראל

אמש (ראשון) נכנס לתפקידו תת-אלוף עופר וינטר כמפקד עוצבת "האש". טקס החילופים נערך במחנה "ליפקין", במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף תמיר ידעי, מפקדים, לוחמים, בני משפחה, ומוזמנים נוספים.
 
וינטר פתח את נאומו המרגש בהודיה לקב"ה ובקריאה שיסייע בידו לשמור על חייליו: "זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו.

היום אני מקבל על עצמי את הזכות לפקד ולהוביל על העוצבה היקרה והמשמעותית הזו. מתוך תחושת שליחות ובענווה גדולה. אני מתחייב לתת את כל כולי ולפעול יחד עמכם, הלוחמים והמפקדים ולהמשיך להתכונן למלחמה ולהילחם בעת הצורך, בתחבולה ובעוצמה על מנת להכריע את האויב ולהסיר איום מעם ישראל.

מפקדים, במעמד זה אני רוצה להבליט שני יסודות שיהוו עבורנו כמצפן. היסוד הראשון – אני רוצה שנזכור שזכות קיומנו כאן כמפקדים, היא העמידה במשימה ושאצלנו לא חוזרים בלי לבצע. היסוד השני – שנשמור מכל משמר על האנשים.

אמנם אנו מוכרחים לסכן אותם כמו גם את עצמנו כדי לעמוד במשימה, אך יש לנו החובה לעשות את הכל על מנת להשיבם הביתה בשלום. הדבר נכון בלחימה אך נכון שבעתיים באימונים. נתאמן, נלחם, ננצח ונחזיר אותם הביתה בשלום. נזכור ונשמור".

לבסוף סיכם וינטר: "ה', תן בי ענווה, תן בי גבורה ותן בי את חכמת הלב על מנת שאדע להוביל את האנשים הללו באתגרים הניצבים בפנינו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]