רה"מ: "הממשלה הקודמת הייתה יותר רזה ויעילה - זה עזר לנו להתגבר על הגל הראשון" - 0404
רה אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

רה"מ: "הממשלה הקודמת הייתה יותר רזה ויעילה – זה עזר לנו להתגבר על הגל הראשון"

ראש הממשלה נתניהו נשא דברים בכנס של מרכז השלטון המקומי ואמר כי פיתרון לקורונה ימצא רק כאשר ימצא חיסון לנגיף. 

רה"מ: "הממשלה הקודמת הייתה יותר רזה ויעילה. קיבלנו החלטות נכונות וקיבלנו אותם בזמן וזה עזר לנו להתגבר על הגל הראשון של הקורונה. גם בממשלה הזאת, שהיא יותר מורכבת, קיבלנו החלטות חשובות. אתמול כבר 90% מהאזרחים קיבלו את המענק לכל אזרח. הארכנו את תקופת הזכאות לקבלת דמי אבטלה, את החל״ת, הבאנו תוכנית מקיפה מענקים לעסקים ועצמאיים, אתמול פתחנו את עולם התרבות. אנחנו מקבלים את ההחלטות האלה. יש עוד 8 וחצי מיליארד שקל עכשיו שאמורים להגיע לאזרחי ישראל למטרות רבות.

אלה דברים חשובים שאנחנו צריכים להמשיך אותם. לכן מלבד הביטחון אני עוסק כל הזמן בשתי משימות ענקיות: שמירה על הבריאות, החיים, ולצד זה פתיחת הכלכלה.

לצורך זה צריך לייצב את הממשלה כדי שהיא תוכל לפעול במהירות. לכן כשפנה אליי אתמול ח״כ האוזר מטעם סיעת ״דרך ארץ״ וביקש לתת עוד הזדמנות לנסות להגיע לייצוב המערכת הפוליטית כדי שנוכל להמשיך להילחם בקורונה, אמרתי שאני מוכן. אני חושב שצריך לעשות כל מאמץ להימנע מבחירות, לייצב את הממשלה, להילחם נגד הקורונה מבחינה בריאותית ולהילחם למען פתיחת הכלכלה וזה מה שאנחנו".

אחרי ראש הממשלה עלה לדבר שר הבריאות יולי אדלשטיין. שר הבריאות התייחס להכרזת הרופאים על שביתה ולמתיחות הפוליטית.

השר אדלשטיין: "אני רוצה להזכיר אנשים שמובילים את כל המאבק בקורונה- הרופאים והרופאות, האחים והאחיות, וכל הצוותים הרפואיים, שבמסירות אין קץ כבר כמה חודשים מטפלים במגפה.

לצערי הרב אני קשוב גם לדרישות המוצדקות של הרופאים. כולי תקווה שמשרד האוצר והממשלה יהיו קשובים לדרישותיהם.

את המאבק בקורונה אנחנו יכולים לעשות רק יחד. אני שמח מאוד שיש רוח של תקווה לגבי יציבות פוליטית. בחירות בעת הזאת הן אסון. בואו ביחד נטפל בבריאות, בכלכלה, באזרחים ולא בהתפתחויות פוליטיות בלתי רצויות".

פרוייקטור הקורונה, פרופסור רוני גמזו: "לרשויות המקומיות מקום מרכזי בטיפול במשבר הקורונה. צריך לומר גם מילה חיובית על אופן העמידה של בתי החולים וקופות החולים. יש שיעור תמותה נמוכה בישראל, זה הישג של קופות החולים ובתי החולים. המפתח להקטנת תמותה היא שנמשיך לשמור אחד על השני, להימנע ממצב שצעיר ידביק קשיש. לצערי, לא ראיתי את אמא שלי במשך תקופה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]