השרים ישראל כ"ץ ועמיר פרץ סיכמו על תכנית לעידוד השקעות ותעסוקה בענפי התעשייה - 0404
השרים ישראל כ

השרים ישראל כ"ץ ועמיר פרץ סיכמו על תכנית לעידוד השקעות ותעסוקה בענפי התעשייה

שר האוצר, ישראל כ"ץ ושר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, סיכמו היום (שני) על תכנית לעידוד השקעות ותעסוקה בענפי התעשייה על רקע משבר הקורונה.

התוכנית גובשה על-ידי משרדי האוצר והכלכלה והתעשייה בשיח עם התאחדות התעשיינים וכוללת סיוע בהיקף של 1.1 מיליארד שקל לעידוד תעסוקה וביצוע השקעות בתעשייה ובענף ההייטק.

במטרה לחזק את ענף התעשייה על רקע משבר הקורונה, גיבשו משרדי האוצר והכלכלה והתעשייה, בשיח עם התאחדות התעשיינים תכנית האצה כלכלית הממוקדת בעידוד השקעות והתעסוקה בענפי התעשייה וההייטק בהיקף של 1.1 מיליארד שקל.

התכנית כוללת תקציבים לעידוד השקעות, מו"פ וחדשנות וכן פתיחת שווקים בדגש על מפעלים שנפגעו כתוצאה מהמשבר ושימרו חלק משמעותי מעובדיהם, תקציב פיתוח אזורי תעשייה וכן תקציב לעידוד קליטת עובדים על ידי שיתוף פעולה עם מעסיקים ותקציב להכשרות בשיתוף מעסיקים בדגש על השמה בשכר גבוה.

המשרדים יפעלו על מנת לייצר מסלול נטול בירוקרטיה שיאפשר הקצאת כספים מהירה למפעל שיעמוד בקריטריונים. התכנית טעונה את אישור הממשלה.

שר האוצר, ישראל כ״ץ: ""כחלק מתוכנית ההאצה למשק סיכמנו על תכנית סיוע לתעשייה המשלבת בין עידוד השקעות לחיזוק התעסוקה החיוניים לחיזוק המשק בתקופה זו. התוכנית גם כוללת סיוע למעסיקים שבחרו לשמר את עובדיהם על אף ירידה במחזור עסקיהם.
בכך אנו מוודאים שלצד הסיוע הכספי לשכירים, לעצמאיים ולבעלי עסקים נפתח ונעודד גם השקעות ותעסוקה בענפי התעשייה השונים. כעת עלינו לגלות סולידריות ולסייע לבעלי עסקים עצמאיים ושכירים כדי לעבור את המצב בו הם נמצאים".

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ: "התכנית לעידוד ההשקעות הינה בשורה גדולה למעסיקים והעובדים שנפגעו ממשבר הקורונה. בתכנית זו, יפוצו לראשונה המעסיקים ההוגנים שבחרו לשמר את עובדיהם על אף ירידה במחזור עסקיהם. סיוע עליו נלחמתי מרגע האישור על מתווה הסיוע למעסיקים הראשון שאושר בממשלה. אני שמח, שהיום כל מעסיק יידע ששימור עובדים, הוא מעשה סולידרי שהמדינה רואה בו ערך ומפצה אותו על כך. מלבד זאת, התכנית תשקיע בפיתוח תשתיות תעשייה, תיצור מסלולי תעסוקה לקליטת עובדים בתעשייה ובהייטק ותרחיב מסלולי סיוע לחברות הייטק מצליחות שנפגעו עקב משבר הקורונה".

נשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר: ״מטרת התוכנית המשותפת הנה מינוף המשבר לטובת חיזוק יכולת התחרות של התעשייה וההייטק הישראלי ולטובת הבטחת ויצירת מקומות תעסוקה חדשים בפריון ובשכר גבוה בתעשייה. התוכנית נותנת השתתפות נדיבה מאד בהוצאות של חברות שנפגעו ולא פיטרו עובדים ואנו בטוחים שמדובר במסר חיובי של הממשלה לציבור המעסיקים. ברצוני להודות לשר האוצר ולשר הכלכלה והתעשייה ולצוותים המקצועיים מהממשלה וההתאחדות על שיתוף הפעולה המקצועי והמהיר״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]