מפקד עוצבת האש הנכנס: "מתחייב לתת את כולי על מנת להסיר איום מעם ישראל" - 0404
מפקד עוצבת האש הנכנס: דובר צה"ל

מפקד עוצבת האש הנכנס: "מתחייב לתת את כולי על מנת להסיר איום מעם ישראל"

היום (ראשון), נכנס לתפקידו תת-אלוף עופר וינטר כמפקד עוצבת "האש". טקס החילופים נערך במחנה "ליפקין", במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף תמיר ידעי, מפקדים, לוחמים, בני משפחה, ומוזמנים נוספים.
 
תת-אלוף עופר וינטר החליף בתפקידו את תת-אלוף ירון פינקלמן, אשר פיקד על עוצבת "האש" בשלוש השנים האחרונות.
 
מדברי מפקד פיקוד המרכז, אלוף תמיר ידעי: "מפקדי ולוחמי האוגדה בסדיר ובמילואים – כמו תמיד, גם התקופה הקרובה מציבה לפתחנו אתגרים רבים ומגוונים, החל ממשימות הביטחון השוטף להן שותפות יחידות האוגדה גם בימים ובשעות אלה, המשך בניין כוחה של האוגדה למלחמה וכלה בהתמודדות עם נגיף הקורונה. פינקלמן, בחודשים האחרונים זימן לנו הגורל להיות מסובין בבני-ברק, ובשבועות האחרונים לחלוק תקופת פיקוד משותפת. קשה שלא להתרשם מעומק ובהירות המחשבה, מהרמה המקצועית, מרמת הביצוע, מהחזון והיכולת לממשו. בעוד זמן לא רב, תקבל את הפיקוד על חטיבת המבצעים, מרכז העצבים הצה"לי, אין לי ספק שגם בתפקיד זה תביא מיכולותיך וניסיונך העשיר, תטביע את חותמך ותוביל את החטיבה להישגים משמעותיים. עופר, אתה מקבל היום את הפיקוד על עוצבת האש. מסלול תפקידיך עד כה עבר במקומות המרכזיים והמשמעותיים ביותר בציר הפיקוד של צה"ל, תמיד בחוד העשייה ותמיד במרכזם של האירועים. לי אין ספק שבדרכך הישרה והצנועה תצעיד את האוגדה לפסגות חדשות, אני ויחד איתי מטה הפיקוד, מבטיחים להיות שם לצדך כל אימת שתצטרך".
 
מדברי מפקד עוצבת "האש" היוצא, תת-אלוף ירון פינקלמן: "המשיכו מפקדי האוגדה לממש את הייעוד שקבענו להוות כאוגדת העומק של צה״ל, רב זרועית, רב זירתית, מובילה, שהעוצמה באנשיה, חדשנית, מוכנה לכל משימה, מנצחת המשיכו לפעול למול האויב באומץ, בנחישות, ביצירתיות ובחדשנות. המשיכו לאמן את הכוח באימונים פורצי דרך ומפרכים על מנת להתכונן למלחמה. המשיכו ללמוד ולתחקר, להתמודד עם שגיאות ותקלות, היו גם כאלה, גם כשקשה וכואב זו דרכנו. המשיכו אנשי האוגדה בסדיר ובמילואים להתנדב, לפרוץ גבולות חדשים, לשרת, להסתכן ולהעז, על כך ייחודה של אוגדה וזו בכך עוצמתה. אתם בפועלכם, ארץ ישראל היפה".
 
מדברי מפקד עוצבת "האש" הנכנס, תת-אלוף עופר וינטר: "היום אני מקבל על עצמי את הזכות לפקד ולהוביל על העוצבה היקרה והמשמעותית הזו. מתוך תחושת שליחות ובענווה גדולה. אני מתחייב לתת את כל כולי ולפעול יחד עמכם, הלוחמים והמפקדים ולהמשיך להתכונן למלחמה ולהילחם בעת הצורך, בתחבולה ובעוצמה על מנת להכריע את האויב ולהסיר איום מעם ישראל. מפקדים, במעמד זה אני רוצה להבליט שני יסודות שיהוו עבורנו כמצפן. היסוד הראשון – אני רוצה שנזכור שזכות קיומנו כאן כמפקדים, היא העמידה במשימה ושאצלנו לא חוזרים בלי לבצע. היסוד השני – שנשמור מכל משמר על האנשים. אמנם אנו מוכרחים לסכן אותם כמו גם את עצמנו כדי לעמוד במשימה, אך יש לנו החובה לעשות את הכל על מנת להשיבם הביתה בשלום. הדבר נכון בלחימה אך נכון שבעתיים באימונים. נתאמן, נלחם, ננצח ונחזיר אותם הביתה בשלום. נזכור ונשמור".

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]