חבר מועצת ראש העין ליועמ"ש: "בדוק למה הפרקליטות התערבה בעניין בן ארי" - 0404
חבר מועצת ראש העין ליועמ יונתן זינדל, פלאש 90

חבר מועצת ראש העין ליועמ"ש: "בדוק למה הפרקליטות התערבה בעניין בן ארי"

חבר מועצת ראש העין, חנוך עוז, פנה היום (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, בדרישה שיבדוק את נסיבות הוצאת מכתבה של עו"ד בת-אור כהנוביץ' בעניין ליאת בן ארי.

עוז כתב ליועמ"ש: "כידוע לך היטב הגב' ליאת בן ארי ובעלה אביב שוויקי פיצלו באופן לא חוקי את דירתם, הפכו שטחי שירות לעיקרי, הגדילו את המרתף, ביטלו חניה בהיתר והשכירו אותה למרבה במחיר, וזאת לאחר שמלכתחילה דירה זו נועדה להיות רק עבור משפרי דיור שהתחייבו לגור במקום.

דבר קיום עבירות הבניה החמורות והצגת מצג שווא בהיתר, נודע עוד בחודש פברואר 2020 עת סיים הפקח מטעם מחלקת הפיקוח את עבודתו במקום והעביר את ממצאיו למחלקה המשפטית. משום מה המחלקה המשפטית התמהמה בהגשת כתב האישום כנגד בני הזוג ארי ושוויקי וזאת בנסיבות לא ברורות".

משכך, פניתי למחלקה המשפטית תוך דרישה לדעת מדוע זו אינה מעמידה לדין כפי חובתה, אחריותה וכפי שהיא עושה חדשות לבקרים במקרים אחרים את עברייני הבניה הנ"ל.

בשבוע שעבר משהבחנתי בניסיון מחטף בו מנסים להכשיר בדיעבד את עבירות הבניה, וזאת תוך עקיפת החלטות קודמות וסדרי מנהל תקינים, ובשל כך דרשתי כי ניסיון הזוג בן ארי ושוויקי להכשיר במחטף את עבירות הבניה שביצעו בדיעבד יוסר מסדר היום ויידון רק לאחר שתגובש המדיניות הכללית לגבי כלל עברייני הבניה ומפצלי הדירות במתחם.

והנה הפלא ופלא באותו ערב משכשל ניסיון המחטף, נחת בראש העין מכתבה של הגברת בת-אור כהנוביץ' הממוען למחלקה המשפטית של מועצת ראש העין ולעניות דעתי מנסה להלך עליה אימים פשוטו כמשמעו לבל תעשה את המוטל עליה ותגיש את כתבי האישום כנגד מי שעברו על החוק בצורה ברורה.

אבקשך להורות לאנשי הפרקליטות על כל גופיה שלא להפעיל כל לחץ פסול על גורמי האכיפה, ולתת להם לעשות את עבודתם נאמנה בלי התערבות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]