תחקיר 20 ו-0404: עבירות בנייה גם בבית הפרטי של ליאת בן ארי במושב חרות - 0404
תחקיר 20 ו-0404: עבירות בנייה גם בבית הפרטי של ליאת בן ארי במושב חרות 0404

תחקיר 20 ו-0404: עבירות בנייה גם בבית הפרטי של ליאת בן ארי במושב חרות

תחקיר ערוץ 20 וחדשות 0404 חושף כי המשנה לפרקליט המדינה, ליאת בן ארי ובעלה אביב שויקי ביצעו גם בעבר עבירות בנייה. מדובר בעבירת בנייה שביצעו בבית הפרטי שבו הם מתגוררים במושב חרות.

בין עבירות הבנייה- הוספת פרגולה שלא באישור, סגירת חלק מהגג ברעפים – במקום שאותו אסור היה לסגור. עוד נראה כי בוצעו לכאורה עבירות נוספות.

כבר לפני 16, ב-2004, פקח מטעם המועצה האזורית לב השרון ביקר בבית המשפחה במושב. הוא סימן את החריגות ומאוחר יותר ניתן לזוג טופס 4 בהתנייה.

במקביל, בן ארי ובעלה הגישו בקשה לשינויים, אך בקשה זו לא התקדמה והטיפול בה, הופסק. היתר לחריגה לא ניתן. גורם במחלקת ההנדסה במועצת לב השרון אישר כי בוצעה עבירה בעבר, אך לא ידע לומר מדוע הופסק הטיפול בתיק ומדוע לא הוגש כתב אישום נגד המעורבים.

עד לרגע זה, 16 שנה אחרי, לא יודעים להסביר במחלקת ההנדסה מדוע התיק נותר ללא כל טיפול ומבהירים כי גם עם המשפחה היתה מבצעת תיקונים בנכס, הרי שהעבירה בוצעה עוד קודם לכן.

כאמור, בן ארי ובעלה הגישו בזמנו בקשה להיתר אישור החריגה – כך שידעו היטב על העבירה שביצעו ועל כך שהיתר… לא ניתן.

חשוב לציין כי מדובר בקרקע של המנהל ומשכך – כל חריגת בנייה – הינה חריגה על חשבון הציבור וחמורה הרבה יותר. עוד חשוב לציין, כי עבירות המבוצעות בנכסים על קרקע של המנהל – לא חל עליהן חוק ההתיישנות – לא מההעמדה לדין ולא מתשלום קנסות.

ליאת בן ארי סרבה להתייחס לפנייתנו והפנתה אותנו למשרד המשפטים. במשרד המשפטים סרבו להתייחס לפרשה החדשה ומסרו כי, ״כפי שמסרנו, בתקופה האחרונה גוברים ניסיונות חוזרים ונשנים להכפיש את גב' ליאת בן-ארי בפרסומים ברשת ובתקשורת, לחדור לפרטיותה ולפשפש בענייני בני משפחתה על מנת לפגוע בשמה הטוב.

המניעים לכך ברורים לכל, והעיתוי איננו מקרי. אין בכוונתנו לתת יד לניסיונות אלה ואין כל מקום להתייחס לשאלות הנוגעות לחייה האישיים של גב' בן-ארי.

למען הסר ספק, איננו מגיבים בדרך כלשהי לטענה כזו או אחרת, שממילא לא מטופלת במשרדנו. כל פרסום בהקשר זה וכל פגיעה בשמה הטוב של גב' בן ארי – יהיה אך ורק באחריות מי שפרסם אותו, על כל המשתמע מכך”.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]