רגב הנחתה על קידום שדה התעופה השלישי בדרום: ״צורך לאומי אסטרטגי״ - 0404
רגב הנחתה על קידום שדה התעופה השלישי בדרום: ״צורך לאומי אסטרטגי״ הלל מאייר, פלאש 90

רגב הנחתה על קידום שדה התעופה השלישי בדרום: ״צורך לאומי אסטרטגי״

השרה מירי רגב הציגה שלושה עקרונות מנחים חדשים בדיון היום (ראשון) על שדה התעופה המשלים, בהם:

1. השרה הודיעה כי בהעדפה לאומית אסטרטגית שדה התעופה צריך לקום בדרום ולא בצפון: ״אי אפשר לבחון את הסוגיה דרך החור של הגרוש״.

2. ביקשה מרת״א להציג עד סוף אוקטובר חלופה בדרום נוספת לשדה תעופה, במידה והשדה בנבטים לא יהיה ישים משיקולים אסטרטגים ביטחוניים.

3. השרה ביקשה לבחון את מיקומי השדות המוצעים במיקומים שיאפשרו חיבור למסילה המזרחית כחלק מחזונה של רגב לחיבור ישראל מצפון לדרום ויאפשר את פריחת התיירות הבינלאומית בדרום.

בדיון השתתפו גורמי משרד הביטחון וצה״ל גופי התעופה האזרחית ונתיבי ישראל. לאחר סיכום החלופות הנושא יועלה לאישורו הסופי של ראש הממשלה.

שי חג׳ג׳, יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, שוחח עם שרת התחבורה מירי רגב והודה לה על ההחלטה האמיצה: ״החלטת השרה התקבלה לאחר למידת פרטי הפרטים של שתי החלופות. בשיחה השרה אמרה כי גם אם השדה לא יוקם בנבטים היא תתמוך שיוקם באזור אחר – בדרום. עוד עדכנה השרה כי היא אישרה הקמת רכבת קלה מבאר שבע לליקית. 

הקמת השדה במקום הזה תתרום, בלי ספק, לקידום הפריפריה. היא תוסיף אלפי מקומות עבודה ותפתח את התיירות בדרום. אמנם, חיל האוויר תומך בהקמת השדה בצפון, אולם נראה כי ניתן להקים אותו בדרום, בלי לפגוע באינטרסים של צה״ל״. חג׳ג׳ הדגיש כי כל ראשי הרשויות, בצפון ובדרום, תומכים בהקמת השדה בנבטים.

מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח, אמר על ההחלטה: ״תנועת המושבים מברכת על החלטת שרת התחבורה, מירי רגב על הקמת שדה התעופה המשלים לנתב״ג בנבטים ולא בעמק יזרעאל. מדובר בהחלטה אמיצה, ראויה ובעיקר נכונה הן בהיבט המקצועי והן בהיבט החברתי.

שדה תעופה בנבטים יהיה עוגן תעסוקתי בכל אזור הנגב ויאפשר מקומות עבודה ופרנסה לאלפי משפחות. בד בבד באזור העמק תישמר החקלאות המפוארת לטובת ביטחון המזון למען אזרחי ישראל. אנו מודים לשרת התחבורה וקוראים לה להוביל את הביצוע של המלצתה הלכה למעשה בבנייתו של שדה התעופה בנגב״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]