בהנחיית אדלשטיין: 14 מיליון ש"ח הוקצו עבור תכניות למניעת התאבדות - 0404
בהנחיית אדלשטיין: 14 מיליון ש

בהנחיית אדלשטיין: 14 מיליון ש"ח הוקצו עבור תכניות למניעת התאבדות

במסגרת פעילות התוכנית הלאומית למניעת התאבדויות, שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין הנחה את אנשי משרדו להקצות תקציב של כ-14 מיליוני שקלים עבור תכניות למניעת התאבדות. בנוסף לכך יוקצו 9.5 מיליון ש"ח לקווים חמים עבור התמודדויות עם  מצוקות נפשיות כתוצאה מהקורונה.

לאחר תקופה ארוכה של קיצוץ בתקציב התכניות למניעת אובדנות, השר הנחה להעביר שישה מיליון שקלים לטובת יישום היערכות סיכון, טיפול, תכנית "בוחרים בחיים", בניית רצפים טיפולים ועבודה רב מערכתית ובין-משרדית במערכת החינוך.

יתרת התקציב תיועד לתגבור מערך הקווים החמים של ער"ן (עזרה רפואית נפשית), סה"ר וחברות נוספות, וכן לחברת "עמל" המפעילה את תכנית הכשרת המטפלים במניעת התאבדויות.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: "דוח האובדנות שמפורסם היום לא יכול להותיר אותנו אדישים. מדינת ישראל מחויבת להתגייס למיגור תופעת האובדנות. לכן הוספנו תקציב נוסף לטיפול במניעת התופעה. כאיש חינוך אני מזדהה עם פעולות מערכת החינוך בנושא. אנו ערים לכך שנער אשר למד להתמודד עם מצוקה ומשברים במסגרת בית הספר, ידע להתמודד עימם טוב יותר גם בהמשך חייו כבגיר. משבר הקורונה מביא עמו התמודדויות נפשיות רבות ומורכבות ועלינו לפעול ביתר שאת כדי לתת את כל המענים שבידינו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]