הבחירות מתקרבות | גוש הימין מתחזק - בשמאל ינסו שוב להעביר חוק לפסילת נתניהו - 0404
הבחירות מתקרבות | גוש הימין מתחזק – בשמאל ינסו שוב להעביר חוק לפסילת נתניהו אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הבחירות מתקרבות | גוש הימין מתחזק – בשמאל ינסו שוב להעביר חוק לפסילת נתניהו

בחירות נוספות הן רק עניין של זמן. אנחנו כותבים כאן בחדשות 0404 מזה תקופה ארוכה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הבין עוד לפני שהקים את הממשלה שהביאה אותנו למצב חירום – ולא בגלל הקורונה, כי עליו לצאת לבחירות.

נתניהו רוצה בחירות עוד מאז שנודעו תוצאות בחירות מס׳ 3. הוא מבין שאין ברירה אחרת והממשלה הנוכחית תביא סוף לשלטונו וסוף לקידום אג׳נדות מהימין. הוא יודע היטב שבמצב הנוכחי אין שום סיכוי לטפל בשלטון הפקידים ולקדם נושאים חשובים בימין.

״ריבונות״ כבר בכלל לא עומדת על הפרק. השמאל תוקף בכל הזדמנות ובימין עצמו הירי בתוך הנגמ״ש רב.

לבנט ושקד אין אפשרות אחרת. התקשורת מלטפת את בנט ככל שהוא חובט יותר בנתניהו. הסקרים מראים לבנט את הכיוון שבו הוא פועל. האם שוב מדובר בסקרים-שקרים שניפחו את המציאות? כנראה שכן. כך או אחרת, נתניהו יודע שבנט ושקד לא ישרפו עצמם פוליטית ואין סיכוי שיישבו עם הרשימה המשותפת ויהיו חלק מהפיכה שלטונית.

בעוד קצת יותר משנה, אם לא יהיו בחירות, יתיישב על כסא ראש הממשלה מר בני גנץ. זה יהיה יומו האחרון של נתניהו כראש ממשלה בישראל. אין סיכוי שיחזור וגם את התיאוריה הזאת בג״ץ יעלים. נתניהו יודע זאת.

שתי ברירות לפניו: לתת לגנץ את הכסא או ללכת לבחירות בתוך כמה חודשים. במקרה הראשון – הוא בכל מקרה ימצא עצמו בחוץ וממשלת ימין לא תהיה כאן. במקרה השני – גם על פי הסקרים (אנחנו פחות מתרגשים מסקרים), גוש הימין מתחזק ונתניהו מתקרב לממשלת ימין. ללא טובות מליברמן.

ממשלת שמאל בכל מקרה לא תהיה כאן. תהיה כאן ממשלת ימין או ממשלה דומה לממשלה הרעה כיום. נתניהו מבין שאין לו מה להפסיד ועל כן – בחירות הן רק עניין של זמן.

חוק לפסילת נתניהו?

חוק לפסילת נתניהו הוא גם רק עניין של זמן. גוש השמאל יילך יחד בנושא הזה. רוב הוא יוכל להשיג ולקבוע שנתניהו לא יוכל להקים את הממשלה הבאה. יריב לוין כיו״ר הכנסת ינסה לסכל. האם יצליח? האם גם הוא יודח? הריח הזה כבר באוויר.

היה ויעבור, את החוק הזה יוכל נתניהו לבטל רק אם יביא בבחירות הבאות לפחות 61 מנדטים. המסקנה ברורה: אין לראש הממשלה שום ברירה, פרט ליציאה לבחירות נוספות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]