השר אוחנה הודה לרב כלאי ואשתו שיצאו לחיפושים לאיתור הילדים בדרום - 0404
השר אוחנה הודה לרב כלאי ואשתו שיצאו לחיפושים לאיתור הילדים בדרום פלאש 90

השר אוחנה הודה לרב כלאי ואשתו שיצאו לחיפושים לאיתור הילדים בדרום

השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה התקשר לרב כלאי אלי אזולאי מיחידת נחשון מיד לאחר שמצא את האחים שאבדו יום שלם בדרום ושיבח אותו על התושייה, ובעיקר על הערבות ההדדית שהפגין ביציאתו לחיפושים באופן עצמאי לאיתור הילדים.

רב כלאי אלי אזולאי מפקד פלגת דן ביחידת נחשון של שרות בתי הסוהר שמע על החיפושים הנרחבים בדרום, והחליט להצטרף לחיפושים בכפר סילבר יחד עם אשתו. הוא לא ציפה שיצליח למצוא את האח הקטן בעזרת בקבוק מים.

לאחר ששמעו רב כלאי אלי ואשתו על היעדרות האחים הקטינים, הם החליטו להשאיר את הילדים שלהם בבית ולהצטרף לחיפושים ״החלטנו ללכת לעזור בחיפושים השארנו את הילדים אצל הסבא והסבתא״, מספר אלי: ״חשבתי שהם הלכו לאיבוד או יותר נורא שמדובר באירוע ביטחוני. בשל אופי עבודתי אפילו חשבתי על הנורא מכל, אולי נפלו קורבן לעבירת מין ומשהו הניע אותי לעזוב הכל ולהתחיל לחפש את הילדים ולמצוא אותם״.

במהלך החיפושים אלי ואשתו הגיעו לקראת השעה 19:00 לשערי כפר סילבר וכבר ב-19:16 הוא הודיע ״מצאנו את הילדים״. כך הוא מספר: ״נכנסנו ליישוב, בדרך הייתה בריכת שחיה ריקה ממים וזה עורר אותנו לחשוב לאן ילדים יכולים ללכת? הבחנתי במבנה בית ספר שמורכב ממספר מתחמים וחשבתי שזהו מקום טוב להתחיל לחפש בו למרות שהוא כבר נסרק, כל הזמן היה לי מוזר שלא מצאו את הקורקינטים עליהם רכבו הילדים, הבנתי שזה הדבר הראשון שצריך לחפש, יצאתי ממבנה בית הספר הגדול ולפניי היה מתחם משחקיה דיי נטוש אמרתי לאישתי הם רק פה! פניתי לעוד מבנה שיש בו מספר כיתות ומצאתי באחת מהן פירצה. יחד עם שוטרים ממרחב לכיש הצצנו דרך החלונות וניסנו לסרוק את המקום, הצלחתי להשחיל את הראש דרך הסורג זו הייתה כיתת מחשבים מבולגנת ונטושה״.

לפתע ראיתי את הקורקינט של אחד האחים זרוק, צעקנו בשמם ואף אחד לא ענה ובהחלטה של רגע – זרקתי את בקבוק המים שלי פנימה למרכז הכיתה, ופתאום ראיתי את זאב הקטן בן הארבע יוצא מתחת לשולחן תחתיו התחבא, לקח את המים עמד ושתה. הילדים היו בהלם לא זזו ולא פתחו את הדלת עברו מספר דקות, הגיעו עוד מספר אנשים ואז שאול בן ה-7 פתח את הדלת. זאב הקטן בא אליי הרמתי אותו, ורק רציתי לבדוק שהוא מתקשר בריא ושלם״.

השר לבט״פ קיבל דיווח על האירוע מאת מ״מ נציב בתי הסוהר ויחד שוחחו עם הקצין ואשתו ובירכו אותם על המעשה. רב כלאי אלי ואשתו שומרי שבת ובדרכם לחיפושים הבינו שיממשו את המשפט ״פיקוח נפש דוחה שבת״, הזדהותם עם ההורים והחשש לחיי הילדים הוביל אותם להושיט עזרה. ״זה יכול לקרות לכל אחד והערבות ההדדית היא מה שעושה אותנו שונים כחברה ישראלית״, כך סיכם אלי את החוויה המטלטלת והמרגשת שעברו הוא ואשתו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]