חנוך עוז מבהיר לפרקליטות כי ימשיך בהליך להגשת כתב אישום נגד ליאת בן ארי: ״איש לא ירתיעני - חושש רק מבורא עולם״ - 0404
חנוך עוז מבהיר לפרקליטות כי ימשיך בהליך להגשת כתב אישום נגד ליאת בן ארי: ״איש לא ירתיעני – חושש רק מבורא עולם״ 0404

חנוך עוז מבהיר לפרקליטות כי ימשיך בהליך להגשת כתב אישום נגד ליאת בן ארי: ״איש לא ירתיעני – חושש רק מבורא עולם״

חנוך עוז, חבר מועצת העיר ראש העין וחבר הוועדה לתכנון ובנייה בעיר מבהיר כי לא יעצור עד שיוגש כתב אישום נגד ליאת בן ארי.

עוז, ענה לפני זמן קצר (שישי) במכתב למכתב האיום שקיבל מעו״ד בת-אור כהנוביץ מפרקליטות המדינה וציין כי אינו מתרשם מהמכתב, אינו מתרגש ממנו, לא חושש מאיומים וסימונים וכי יפעל אך ורק על פי החוק וימשיך בהליך להגשת כתב אישום נגד ליאת בן ארי. כמו כן יגיש תלונה ויעתור נגד ההתערבות הבוטה של הפרליטות. עוז מבהיר שליאת בן ארי עברה על החוק ואין סיכוי שיעצור בנושא עד להגשת כתב אישום.

עוז, הפנה את מכתבו לבת-אור וכן לדוד רוזן, נציב הביקורת ושלח במקביל העתקים למבקר המדינה, היועמ״ש ומ״מ הפרקליט, אביחי מנדלבליט.

תחת הכותרת: ״ניגוד עניינים חמור מאוד בהתנהלות הפרקליטות בעניין הטיפול בעבירות הבנייה בנכס פרטי של הגב' בן ארי המשנה לפרקליט המדינה וחברת הצוות למיגור תופעת השחיתות בשלטון המקומי״, סיפר עוז את סיפורו האישי של אביו ושלו בראש העין והבהיר כי אין סיכוי שייכנע לאיומים.

עוז כתב: ״איש לא ירתיעני מלפעול למען הציבור לא עבריין על החוק ולא עבריין בשם החוק, איש לא יסמן אותי והנני חושש אך ורק מבורא עולם. אני מכהן מאז שנת 98 כאיש ציבור לא נולדתי עם כפית של זהב בפה  מכיר ובקיא בכל העולמות. בתורתנו הקדושה נאמר "היזהרו מבני עניים כי מהם תצא תורה", תורה לדתיים ולחילוניים כאחד.

נולדתי לאיש חוק, הטפתי לשמור על החוק, תמכתי תמיד בפומבי באנשי המשטרה והחוק, אך לצערי שלטון החוק בסכנה גדולה ואיומה ואין מנוס אלא לפעול למען השבת הסדר על כנו בטרם תיפרץ כל גדר והפרצה לפתחנו.

קראתי בתדהמה את מכתבך שבסימוכין. מקריאה ראשונית של מכתבך נראה כי התהפכו היוצרות ומטרתו האמתית של מכתבך הינה להלך אימים על המחלקה המשפטית בעיריית ראש העין מלבצע את תפקידה ולהעמיד לדין עברייני בניה כדוגמת המשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי ואחרים שנטלו דרור לעצמם לפעול בניגוד לחוק.

זאת ועוד, עיתוי מכתבך אף הוא איננו מקרי ונראה כי נזעקת לסייע למשנה לפרקליט המדינה אשר הנך כפופה לה ולחלופין ליועמ"ש שהינו כיום גם פרקליט המדינה, בהיררכיה המשרדית במשרד המשפטים ולפיכך הנך מצויה בניגוד עניינים מהותי מלעסוק בנושא, ויש לתמוה על עזות המצח בשליחת מכתב שכזה בניסיון למנוע הגשת כתב אישום כנגד אחת הממונות עלייך.

לגופו של עניין הח"מ הינו נציג ציבור ופועל לטובת ציבור התושבים בראש העין. בין האינטרסים של הציבור, מצוי אינטרס שעברייני בניה ומפצלי דירות ייענשו וישלמו לעירייה את המיסים ו/או הקנסות הראויים בגין פעולותיהם כדי שהקופה הציבורית תתמלא ותחזור לתושבים בדמות פרויקטים של העיריה. אין כל בעיה בכך שאפנה למחלקה המשפטית ואשאל מדוע מתבצעת אכיפה בררנית במסגרתה משום למרות שעבירת הבניה התגלתה בחודש פברואר עד היום לא הועמדו עברייני הבניה שוויקי ובן ארי לדין על מעשיהם. מדובר בחריגה ברורה ולא סבירה מנהלי המועצה עצמה, ודוק באופן זה נמנעת מהמועצה הכנסה עצומה מקנסות וכיו"ב.

יובהר ויודגש כי הגב' ליאת בן ארי איננה תושבת ראש העין, על אף שהיא נהנית מקרקע במחיר מוזל מדמי שכירות שלא כדין, לאור התחייבותה הכוזבת להשתמש במבנה למגורי משפחתה. לא למותר לחזור ולהבהיר כי לולא מצג השווא שהציגה לא הייתה מקבלת המשנה לפרקליט המדינה את הזכות לרכוש קרקע מוזלת.

לצערו של הח"מ מדובר במקרה חמור ביותר של זלזול בחוק והוא מעלה לא רק כשלים משפטיים ועבירות ע"פ חוק תכנון ובנייה, אלא מצג שווא של ממש על כל המשתמע מכך. וכשמדובר על מי שעומדת בראש גוף האכיפה שאמור לרדוף אחר עבריינים כלכליים ולמגר שחיתות ציבורית, המקרה הוא חמור שבעתיים.

הח"מ ממלא את תפקידו הציבורי לעילא ולעילא ולא יעלה על הדעת כי תפעילו לחצים סיציליאניים תמוהים על מנת למנוע מהמחלקה המשפטית לבצע את תפקידה ולהעמיד עברייני בניה חמורים בראש העין. למותר לציין כי תלונה בנדון בגין ניסיון ההתערבות הפסול שלכם שעיתויו איננו מקרי, תוגש גם לגורמים הרלבנטיים לרבות מבקר המדינה והממונה על הביקורת לפרקליטות.

אין בכוונתי לאפשר למי ממערכת אכיפת החוק להכפיש את שמי ו/או להציג אותי כאדם המנצל כוח פוליטי על מנת להשפיע על הוועדה, וכל זה במטרה לסמא את עיני הציבור מאותם כשלים משפטיים ו/או עבירות לכאורה המיוחסות לגב' בן ארי המשנה לפרקליט המדינה.

אני הוא זה שעושה את תפקידי כאן על הצד הטוב ביותר והגיע הזמן שהמחלקה המשפטית בראש העין תחדל מהאיפה ואיפה בה נקטה ותעמיד לדין עברייני בניה עזי מצח, גם אם מדובר במקרה (או שלא) במשנה לפרקליט המדינה שהיא גם מנהלת המחלקה למיסוי וכלכלה בפרקליטות המדינה, שבעיני לפחות לא ברור כיצד היא יכולה להישאר יום אחד בתפקידה לאחר שנחשפה האמת על העבירות שביצעה.

אין באמור לעיל כדי לגרוע מכל טענה שיש לח"מ או יכולה להיות מהתנהלותך כמפורט לעיל ואני שומר לעצמי את מלוא הזכויות לפעול בנדון כנגד מי שאמצא לפעול בנדון״.

0404

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]