חשיפת 0404 | התכתבות אימייל בהנהלת הפרקליטות מגלה שהפרקליט לדרר חושש: ״מחטף לקביעת עובדות בשטח טרם בחירת פרקליט מדינה״ - 0404
חשיפת 0404 | התכתבות אימייל בהנהלת הפרקליטות מגלה שהפרקליט לדרר חושש: ״מחטף לקביעת עובדות בשטח טרם בחירת פרקליט מדינה״ 0404

חשיפת 0404 | התכתבות אימייל בהנהלת הפרקליטות מגלה שהפרקליט לדרר חושש: ״מחטף לקביעת עובדות בשטח טרם בחירת פרקליט מדינה״

התכתבות אימייל בתוך הנהלת הפרקליטות אשר הגיעה לידי חדשות 0404 מגלה כי בימים אלה מבצעים שינויים ארגוניים בהובלת אביחי מנדלבליט וזאת במטרה לקבוע עובדות בשטח טרם מינוי פרקליט מדינה.

במכתב, שבו מכותבים כל בכירי הפרקליטות ובהם ליאת בן ארי, שלמה למברגר, נורית ליטמן ואחרים, מבקש הפרקליט איתן לדרר להבין מדוע אינו מקבל תשובות ומדוע מנסים לבצע מחטף ושינויים טרם מינוי פרקליט מדינה.

הפרקליט איתן לדרר כתב לחברי הנהלת הפרקליטות: ״גם בחלוף ארבעה ימים, ולמרות הבטחות, לא קיבלתי התייחסות לבקשותי, שאלותי והערותי. אני לא מעלה בדעתי שלא רוצים להשיב לי וגם לא מעלה בדעתי שאין יודעים מה להשיב לי. אז אני תוהה למה לא משיבים לי, במיוחד שאת הנספחים המבוקשים ניתן היה להעביר תוך שניות ללא עיבוד או עבודה נוספים״.

עוד כתב לדרר: ״תמוה בעיני שמתנהל מו״מ עם נציבות שרות המדינה הכולל את מבנה המזכירות ביחידה שאני מנהלה, מבלי שאני יודע מה המבנה המוצע. גם תמוה, שכשאני מבקש לקבלו – אינו מקבלו. אוסיף, שאיני מבין את הדחיפות בקידום שינוי מבני בתקופה בה אין פרקליט מדינה. האם לא ראוי יותר להמתין לכניסתו לתפקיד של פרקליט מדינה? אולי פרקליט המדינה יחשוב שנכון יותר מבנה אחר, למשל כפי שהצעתי – מזכיר ראשי ארצי אזרחי ומזכיר ראשי ארצי פלילי?

הבהילות והדרך בה מנוהל העניין עלולים לגרום למישהו שיש לו פחות אמון מאשר לי במובילי הנושא – לחשוב שזה מחטף שמטרתו קביעת עובדות בשטח טרם בחירת פרקליט מדינה״.

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]