ברוך דיין האמת: חתן פרס ישראל, הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ, הלך לעולמו בגיל 83 - 0404
ברוך דיין האמת: חתן פרס ישראל, הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ, הלך לעולמו בגיל 83 ויקיפדיה

ברוך דיין האמת: חתן פרס ישראל, הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ, הלך לעולמו בגיל 83

הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ הלך לעולמו הבוקר (שישי) בבית החולים 'שערי צדק' בירושלים בגיל 83.

אבן ישראל, חתן פרס ישראל למדעי היהדות, התפרסם כאחד ממפרשי ומבארי התלמוד הבולטים בדורנו.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב: "‏עם ישראל מרכין ראש ואבל על פטירתו של הגאון הרב עדין אבן שטיינזלץ, מגדולי הדור ומבאר התלמוד הבבלי. תורתו של הרב וספריו הרבים ימשיכו להאיר לעד בשמי עמנו. תנחומיי העמוקים לכל המשפחה. יהי זכרו ברוך".

מבית החולים 'שערי צדק' נמסר: "לפני כשעה הלך לעולמו הרב עדין שטיינזלץ זצ"ל. הרב שטיינזלץ, בן 83 שהתפרסם בביאורו על התלמוד הוא חתן פרס ישראל למדעי היהדות לשנת 1988, ועיטור נשיא מדינת ישראל לשנת 2012.

הרב שטיינזלץ היה ידיד שנים רבות של שערי צדק וטופל במסירות בשנים האחרונות עקב מצבו הבריאותי. פטירתו של הרב היא אבידה גדולה לעולם היהודי. אנו משתתפים בצער המשפחה ותלמידיו הרבים בארץ ובעולם".

ניר ברקת כתב בחשבון הטוויטר: "כואב יחד עם כל עם ישראל ושולח תנחומים למשפחתו של הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ ז"ל. הרב היה חתן פרס ישראל ואחד מגדולי הפרשנים שבדורנו, שהשאיר חותם עצום על עולם התלמוד והיהדות. לפני מספר שנים זכיתי להעניק לו בביתו את אות יקיר ירושלים, על פועלו שהאיר את העולם כולו. מן השמיים תנוחמו".

יו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט: ״כואב את לכתו של הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ), מעיין נובע של חכמת ישראל. מגדולי ההוגים ותלמידי החכמים בדור האחרון. תורתו והגותו נלמדו על ידי המוני בית ישראל, מהחכמים והעמוקים שבהם עד עמך בית ישראל. אנו חייבים לו חוב עצום על הנגשת אוצרות חכמת ישראל בשפה עמוקה ושווה לכל נפש. השאיר אחריו מורשת עצומה של אהבת ישראל ואהבת התורה ולאורה נלך. ‏יהי זכרו ברוך״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]