הקלה בעבירת הבנייה של ליאת בן ארי תביא לעשרות אלפי עתירות בישראל | עורכי הדין כבר מוכנים - 0404
צילום: ערוץ 20

הקלה בעבירת הבנייה של ליאת בן ארי תביא לעשרות אלפי עתירות בישראל | עורכי הדין כבר מוכנים

הניסיון מצד גורמים משפטיים לארגן אישור לליאת בן ארי ולבעלה ולהלבין את עבירות הבנייה שעשתה, יביא למבול של עתירות בראש העין ובמדינה כולה – כך מעריכים בעיריית ראש העין. להערכות האלה שותפים גם עורכי דין העוסקים בתחום הנדל״ן.

במידה ותהיה הקלה מול ליאת בן ארי, בגלל לחצים מצד המערכת המשפטית, ירגישו ובצדק מאות אלפי אזרחים בישראל שמדובר באכיפה בררנית. אזרח מן המניין עומד לדין לאחר שמוגש נגדו כתב אישום, הוא משלם קנס גבוה מאוד ואף נאלץ להרוס את החריגה בנכס שלו, לעומת המשנה לפרקליט המדינה, המורמת לכאורה מהעם, שתקבל אור ירוק לפעולה העבריינית שבוצעה בנכס שלה.

בראש העין כבר החלו שיחות בין תושבים שהואשמו ונקנסו. אחד מהם סיפר לחדשות 0404 על קנס של עשרות אלפי ש״ח ועל כך שיעתור מייד לבית המשפט בדרישה לבטל את הקנס שלו ולאשר החריגה בנכס שלו – כל עוד יאושר דבר דומה לליאת בן ארי. מאות אזרחים דומים בראש העין ממתינים לראות מה יילד יום.

במידה של אכיפה בררנית ומתן היתר ללא כתב אישום לליאת בן ארי, צפיות בישראל עשרות אלפי עתירות ואולי אף מאות אלפי עתירות לביטולי כתבי אישום על עבירות בנייה.

עו״ד אביחי חג׳בי אמר אמש לבועז גולן בתכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20 כי יסייע ללא כל תמורה לכל תושב שהוגש נגדו כתב אישום וירצה לפנות לבית המשפט לטובת ביטולו: ״אני קורא מפה לתושבי ראש העין – לכל מי שהוגש נגדו כתב אישום. זו תהיה טענה לאכיפה בררנית ואני לא יודע אם יש שופט שיוכל להתעלם ממנה. כל מי שהוגש כנגדו כתב אישום בגין מעשים דומים למעשים שביצעו ליאת בן ארי ובעלה, צריך ללכת לבית המשפט ולטעון טענה של הגנה מן הצדק ויבטלו לו את כתב האישום״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]