חבר הועדה לתכנון ובנייה בראש העין: ״בשביל ליאת בן ארי נפסיד 77 מיליון - מגיש עתירה להוציא כתב אישום״ | צפו - 0404
צילום: ערוץ 20

חבר הועדה לתכנון ובנייה בראש העין: ״בשביל ליאת בן ארי נפסיד 77 מיליון – מגיש עתירה להוציא כתב אישום״ | צפו

בראש העין לא מתכוונים לוותר לליאת בן ארי ובעלה על חריגות הבנייה בנכס שבבעלותם. אמש, הורידו פה אחד ובפעם השנייה ברציפות כל חברי הוועדה לתכנון ובנייה את בקשת בן ארי מסדר היום ולא דנו בה. המשמעות היא כי העבירה הפלילית נמשכת גם ברגעים אלה.

חנוך עוז, חבר מועצת העיר והוועדה לתכנון ובנייה בראש העין, התארח בתכניתו של בועז גולן ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20 והבהיר כי אין סיכוי שליאת בן ארי תצא בלא כלום. עוז הוסיף כי יגיש גם עתירה בעניין.

״בשביל ליאת בן ארי אני צריך להפסיד 77 מיליון״?

חנוך עוז: ״היועצת המשפטית עם אמירה כזאת אומללה אומרת ״זה ברף הנמוך״. מה אתה חושב יעשה השכן שלי, הוא יבנה גם ולא יבוא לבקש היתר כי זה ברף הנמוך. אז מה נהיה? שכ-400 איש, פוטנציאל הכנסה לעירייה, לא ישלמו 80 אלף ש״ח השבחה, לא ישלמו 110 אלף ש״ח כופר חנייה, כי במתחמים כופר החנייה הוא 110 אלף ש״ח. בשביל ליאת בן ארי אני צריך להפסיד 77 מיליון? בשביל מי אני צריך להפסיד את זה״?

עוז מבהיר כי קיים ניגוד עניינים בין התובעת לליאת בן ארי, המשנה לפרקליט המדינה, שנמצאת בסולם המשפטי הציבורי מעליה – מה שאולי גורם לתובעת לחשוש מלהגיש כתב אישום, אך מבהיר כי לא יוותרו בעניין הזה: ״אני נמצא במיצוי הליכים. לפני כשבוע כתבתי מכתב בן 10 עמודים לראש העיר והיועצת המשפטית ונימקתי למה צריך להוציא כתב אישום, לכל מי שעבר עבירות. לא רק לליאת. גם היא וגם כל מי שעבר עבירות. אם לא ייצא משם כתב אישום מיידי… יש תיקון 117 שהוא תיקון לפיצולים. כולם מדברים עליו אבל כמו שלכל שבת יש מוצאי שבת, לתיקון 117 יש תיקון 116. בסעיף 203 נקבע שהרשות האוכפת היא ועדה מקומית ולא אף אחד אחר. היו״ר לא יכול להתחבא. אף אחד לא יכול. אני מגיש עתירה להוציא כתב אישום מידיי לה ולכל מי שעבר עבירות. בלי אפליות. זה לא יילך״.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]