ערבי ירק על יהודי מבוגר בחג השבועות על רקע אנטישמי, המשטרה סגרה את התיק - 0404
ערבי ירק על יהודי מבוגר בחג השבועות על רקע אנטישמי, המשטרה סגרה את התיק שלמה מור

ערבי ירק על יהודי מבוגר בחג השבועות על רקע אנטישמי, המשטרה סגרה את התיק

ערבי ירק והשפיל יהודי מבוגר בערב חג השבועות בעיר העתיקה בירושלים. היהודי הגיש תלונה במשטרה, החשוד עוכב לחקירה אך שוחרר, והתיק נסגר מ'חוסר אשמה פלילית'. כעת מבקש עו"ד בלייכר מארגון חוננו לפתוח את החקירה "להעמיד את בן העוולה לדין על תקיפה אנטישמית הראויה לכל גינוי".

התקיפה המשפילה אירעה בערב חג השבועות, עת צעד ר', יהודי מבוגר בן למעלה מ-70, עם נכדו בעיר העתיקה. סמוך לשער שכם קרב הערבי לר', וירק עליו. ר' ניגש עם נכדו להגיש תלונה במשטרה, החשוד עוכב לחקירה אך שוחרר והתיק נסגר בעילה של 'חוסר אשמה פלילית'. כעת מבקש עו"ד בלייכר ממשטרת ירושלים לפתוח את החקירה מחדש, במיוחד לאור העובדה כי האזור מצולם.

במכתבו תיאר בלייכר כי ר', בן 71, הותקף בעת שעלה במדרגות הסמוכות לשער שכם "ניגש אליו 'בן עוולה' וירק על גבו, רק בשל היותו ישראלי בעל חזות יהודית, הדור פנים. חליפתו של מרשי הוכתמה בליחה רבה".

לפי המכתב נכדו של ר' זיהה את התוקף, והלך עם סבו לעמדת המשטרה הקרובה. לאחר מכן ניגשו השנים לתחנת המשטרה של מרחב דוד להגשת תלונה נגד התוקף ונתינת עדות של הנכד על מעשה התקיפה המכוון.

בהמשך נודע לר' כי התוקף עוכב, ושוחרר לאחר שטען שהתקיפה נעשתה ללא כוונה "לתדהמת מרשי התיק נסגר בעילה של חוסר אשמה פלילית". זאת למרות שלפי הידוע לנפגע האירוע תועד במצלמות האבטחה במקום.

במכתבו ציין עו"ד בלייכר כי מדובר ביהודי מבוגר ששירת בצה"ל ברוב מלחמות ישראל, בניהן מלחמת ששת הימים, ארץ המרדפים, מלחמת ההתשה, מלחמת יום הכיפורים, מלחמת שלום הגליל ועוד.

לדברי עו"ד בלייכר "לא ייתכן שמרשי, בגילו המופלג ולאחר כל ההקרבה למען חיי כולנו במדינת ישראל, יותקף ויושפל בצורה קשה בחוצות העיר ירושלים, בעוד התוקף בן העוולה משוחרר מיד ותיק החקירה נסגר כלא היה".

עו"ד בלייכר ביקש לפתוח את חקירת האירוע ולהעמיד את התוקף לדין "בגין תקיפה אנטישמית הראויה לכל גינוי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]