רה"מ הודף את ביקורת השמאל: "גם אם הייתי מביא חיסון לקורונה ושלום עולמי, היו שואלים אותי "למה רק עכשיו?" - 0404
רה אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

רה"מ הודף את ביקורת השמאל: "גם אם הייתי מביא חיסון לקורונה ושלום עולמי, היו שואלים אותי "למה רק עכשיו?"

ראש הממשלה נתניהו התייחס היום (רביעי) במליאת הכנסת לטענות האופוזיציה על ניהול משבר הקורונה על רקע צעקות של חברי הכנסת של האופוזיציה והפרעות לדבריו. תחילה התייחס ראש הממשלה לפיצוץ הגדול שארע בלבנון ואמר כי ישראל ערוכה להגיש סיוע הומניטרי בלבנון וכי אנחנו מבדילים בין המשטר לעם.

רה"מ: "אני רוצה להגיד לאופוזיציה, שמעתי את טענות הסרק שלכם. שמעתי טענות על פגיעה בבטחון מאנשים שהתנגדו לעמידה שלי נגד תוכנית הגרעין של איראן. אני רוצה לדבר על עובדות, אנחנו מתמודדים עם הגל השני של הקורונה. המשימה העיקרית היא להוריד את התחלואה ולקטוע את שרשרת ההדבקה".

לדברי ראש הממשלה "גם אם הייתי מביא חיסון לקורונה ושלום עולמי, היו שואלים אותי "למה רק עכשיו?"

ראש הממשלה תקף את ח"כ תמר זנברג שהפריעה לדבריו ואמר לה את לא מבינה איך מנהלים כלכלה, מי שהלך בדרך שאת מציעה נכשל.

ביחס להפגנות השמאל אמר נתניהו כי "אומרים שההפגנות הן ספונטניות. הפגנות השמאל הן ההפגנות הספונטניות הכי מאורגנות שהיו אי פעם, מאורגנות ממלונות פאר ומגדלי צמרת.

אצלכם בשמאל – הכל פוליטי. הקורונה פוליטית, הכלכלה פוליטית, וגם ההפגנות פוליטיות. הן מאורגנות על ידי ארגוני השמאל, ממומנות על ידי קרנות השמאל ומקבלות תמיכה חסרת פרופורציה מתקשורת השמאל. לוקחים רבע מנדט של השמאל ומציגים את זה כהפגנות של המונים. פייק ניוז בשידור חי.

השדרנים משדרים משם בעיניים נוצצות. שדרנים של תוכניות בוקר משתתפים בערב בהפגנות. תקשורת מגוייסת ומגייסת. אומרים לנו שהפגנות השמאל "ספונטניות". אלה ההפגנות "הספונטניות" הכי מאורגנות אי פעם. הפגנות שמאורגנות ממלונות פאר ומגדלי צמרת.

במדינות רבות בעולם האופוזיציה מתגייסת למאבק בקורונה לצד הממשלה. בישראל זה הפוך. כשאנחנו נלחמים במחלה, השמאל נלחם בממשלה.

מתי בכלל נתתם לגיטימיות לראש ממשלה מהימין? אף פעם לא קיבלתם את בחירת העם. את הכרעת העם. זה לא רק נגדי אישית, זה קודם כל נגד הציבור העצום שאני מייצג. ראינו את ההתגייסות של השמאל והתקשורת לפני 15 שנה בהתנתקות.

בהתנתקות הקטנתם מחאה ימין עצומה והיום אתם מנפחים מחאת שמאל קטנה. בהתנתקות הפגינו מאות אלפים ועכשיו בקושי רבע מנדט. היום מתלוננים שהמשטרה מגבילה את ההפגנות. איזה שטויות. מביאים כמה אוטובוסים שרוצים, אבל אז בהתנתקות עצרו מאות אוטובוסים וחסמו אותם בדרך להפגנות. לא נתנו להם בכלל להגיע.

אני לא מגביל שום הפגנה ליד מעון רה"מ. אבל יש מי שכן הגביל אותן. בית המשפט. בזמן הפגנות הימין נגד תוכנית אוסלו, ליד רחוב בלפור, קבע בית המשפט את הדברים הבאים: "נתונה לעותרים הזכות החוקתית לקיים הפגנה ליד ביתו של רה"מ. זכות זו אינה מוחלטת. יש לאזן אותה עם הזכות לפרטיות של רה"מ, בני ביתו ושכניו. כן יש לאזנה משיקולים של שלום הציבור". מי היה בראש ההרכב שקבע זאת? כבוד השופט אהרון ברק.

בפסק הדין השופט ברק הגביל את ההפגנות ל-500 איש, הגביל את משך האסיפה מ19:30-21:00. שעה וחצי. מערכת ההגברה תוגבל לאסיפה של 500 איש.

מה נשתנה מאז? זה אותו בג"צ, אותה משטרה, אותו מעון רה"מ, אותו רחוב בלפור, אותן רחובות ליד, אותה כיכר פריז. מה נשתנה? ראש הממשלה השתנה! מה שהיה אסור אז נגד ראש ממשלה מהשמאל, מותר היום נגד ראש ממשלה מהימין. חוק אחד לשמאל, חוק אחד לימין. צביעות!

אל תתנשאו על העם. אל תתיימרו לדבר בשם העם. חבר הכנסת לפיד, אל תבנה על הפגנות השמאל שלך, של איימן עודה ואהוד ברק. אל תתפור חליפות. איימן עודה אמר פה במליאה היום שאני "מחבל". השותף שלך קורא לי מחבל. התומך בטרור קורא לראש הממשלה "מחבל". אותו שותף שהשתתף בוועידה עם חמאס בחודש שעבר. את וירוס הקורונה ננצח. את וירוס השנאה שלכם רק אתם יכולים לרפא. תפסיקו לתת גיבוי לקיצוניות, להסתה, לקריאות לרצח. תגנו אותם כאן ועכשיו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]