חברי הליכוד נעדרו: הצעת חוק פסקת ההתגברות נדחתה - 0404
חברי הליכוד נעדרו: הצעת חוק פסקת ההתגברות נדחתה עדינה ולמן, דוברות הכנסת

חברי הליכוד נעדרו: הצעת חוק פסקת ההתגברות נדחתה

מליאת הכנסת דחתה היום (רביעי) את הצעת החוק לחקיקת פסקת ההתגברות. 71 מהח"כים התנגדו להצעה שהגישה איילת שקד, חמישה הצביעו בעד.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "בשנים האחרונות חל כרסום במעמדם של הכנסת ושל בית המשפט העליון. חוקים שחוקקו על ידי הכנסת נפסלו פעם אחר פעם על ידי בתי המשפט, וזאת מבלי שהסמכות לפסילת חוקים מוסדרת בחוק-יסוד, מבלי שנקבעה פרוצדורה או הרכב לדיון בעניין פסילת חוקים ומבלי שעוגנה בחוק-יסוד עליונותו של המחוקק, כמייצג את ריבונות העם, לקבוע חוקים וחוקי-יסוד שאינם נתונים לביקורת שיפוטית.

קבלת הצעת חוק היסוד תוביל לחיזוק מעמדו הציבורי של בית המשפט העליון, הסובל בשנים האחרונות מירידה חדה באמון הציבורי בשל התערבותו בנושאי הליבה המצויים במחלוקת ציבורית בישראל וכן בשל הכרעותיו העומדות במתח עם חוקי הכנסת ורצון העם".

חברי הכנסת של מפלגת הליכוד נעדרו מההצבעה לדרישת יו"ר הקואליציה מיקי זוהר. מוקדם יותר אמר זוהר: "לאחר בירורים ובדיקות היה ברור שהצבעה בעד החוק – שיש לא מעט מחלוקות לגביו גם בתוך הימין – היתה מביאה לבחירות באופן וודאי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]