חכ"ל פולקמן מונה לראש הוועדה לבחינת תחום השידורים בישראל - 0404
חכ Hadas Parush, Flash90

חכ"ל פולקמן מונה לראש הוועדה לבחינת תחום השידורים בישראל

עם כניסתו לתפקיד הצהיר שר התקשורת, חה"כ יועז הנדל, כי שוק השידורים נדרש לשינויים מרחיקי לכת, וכי הרגולציה שמתאימה לשנות ה-90 – "חייבת להשתנות".

השר הוסיף: "גופי הרגולציה לא תואמים את הצרכים הקיימים. בשנים האחרונות חווה שוק השידורים שינוים באופן אספקת וצריכת שירותי התוכן, מעבר לצריכת תכנים המועברים על גבי רשת האינטרנט, שינויים במבנה ההכנסות של גופי השידור המסורתיים מפרסום, כניסת שחקנים חדשים לשוק התוכן והשידורים והתפתחויות טכנולוגיות רבות שתומכות ומאיצות את השינוי בשוק".

לאור זאת מינה היום (רביעי) שר התקשורת את חה"כ לשעבר רועי פולקמן לעמוד בראש וועדה שתרכז את עבודת המטה הרבה שנעשתה עד היום בתחום, תעדכן אותה, ותמליץ על השינויים הנדרשים בתחום הרגולציה, תוך בחינת תחומים אלו:

• יצירת גוף רגולציה אחיד לכלל הגופים המשדרים

•מיקוד הרגולציה.

• הגנה על יצירה מקומית איכותית. 

• בחינת האסדרה הראויה על הפקה ושידור חדשות.

• בחינת האסדרה הראויה על הסדרי הבעלויות בשוק השידורים.

מדברי השר: "שוק התקשורת נמצא במשבר מתמשך, ולרגולציה יש חלק גדול בכך. זה מצריך מאיתנו חישוב מסלול מחדש לגבי כלל הנחות היסוד.

מדובר בשוק ארכאי שהכללים להפעלתו נכתבו בעידן אנאלוגי. העולם משתנה, ועמו תשתיות ותוכן השידורים. הגענו למצב בו במקומות בהם לא צריכה להיות רגולציה יש עשרות מכשולים ובמקומות בהם נדרשת אסדרה השוק פרוץ לרווחה.

ניסיונו של חה"כ לשעבר רועי פולקמן יהיה לו לעזר בהבנת המציאות ובהגשת המלצות ברורות, מהירות וישימות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]