קרעי: "מעכשיו, כל אזרח שהיה בחיכוך עם שוטר, יכול לבקש את תיעוד המפגש" - 0404
קרעי: דוברות המשטרה

קרעי: "מעכשיו, כל אזרח שהיה בחיכוך עם שוטר, יכול לבקש את תיעוד המפגש"

היום התקיים דיון בוועדת הפנים של הכנסת אותו יזם ח"כ שלמה קרעי בנושא מצלמות הגוף של השוטרים. הדיון מגיע רקע טענות שהמשטרה עושה שימוש במצלמות הגוף לתועלתה אך לא נוקטת בשקיפות כלפי הציבור במקרים בהם שוטרים נחשדים בחריגה מסמכותם. 

ח"כ שלמה קרעי אמר לאחר הדיון בוועדה כי "הפרויקט קיים כשנה וחצי וזה זמן מספיק כדי לבחון את יעילותו, השפעתו ובעיקר את אכיפת נוהל השימוש בו".

לדבריו: "בתום הדיון הובטח כי הנוהל ישונה כך שגם בהפגנות והפרות סדר אחרות יופעלו המצלמות. כמו כן, שתהיה הקפדה על נוהל הפעלת המצלמות גם בעת בקשת הזדהות מאזרח. בנוסף נאמר לנו, שמעכשיו, כל אזרח שהיה במגע/חיכוך עם שוטר, יכול לבקש את תיעוד המפגש ולקבלו ביעילות ובמהירות, למעט אם קיימת חקירה פעילה בעניין ואז רק בסיום החקירה.

אני מאמין כי פרוייקט המצלמות פועל הן לטובת האזרחים והן לטובת השוטרים, להפחתת שיטור היתר מחד ולהתנהגות ראויה משני הצדדים מאידך, ויש לדאוג להרחבת הפרויקט ולהפעלתו באופן יעיל ושקוף". (צילום: ארכיון)

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]