שנתיים הרחקה בלבד לעורכי הדין שהורשעו בהעברת מסרים בין אסירי חמאס - 0404
שנתיים הרחקה בלבד לעורכי הדין שהורשעו בהעברת מסרים בין אסירי חמאס שירות בתי הסוהר

שנתיים הרחקה בלבד לעורכי הדין שהורשעו בהעברת מסרים בין אסירי חמאס

בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין בירושלים פסק לפני מספר ימים עונש הרחקה של שנתיים בלבד לשלושת עורכי דין ערבים שהורשעו בהעברת מסרים למחבלים תמורת תשלום. מדובר בעונש מקל, לאחר שוועדת האתיקה ביקשה להרחיקם מהלשכה ל-10 שנים. כעת פונה ארגון עד כאן לועדת האתיקה בבקשה לערער על קולת העונש.

בית הדין דן בשאלה האם במעשי עורכי הדין, מוחמד אבו סנינה, נדים גרייב ועומר אסכאפי יש 'קלון'. בהחלטה נכתב כי מעשיהם "נגועים בקלון ממשי ומשמעותי. הם הפרו ביודעין את נהלי שירות בתי הסוהר האוסרים על העברת מסרים משיקולים של שמירה על בטחון המדינה".

עוד נכתב כי לא מדובר בכשלון חד פעמי, אלא בעבירה מתמשכת שנועדה לקדם את ארגוני הטרור שיצאו מחוץ לחוק "המשיבים ניצלו את מעמדם ומקצועם על מנת להערים על החוק ולפגוע בביטחון המדינה".

עם זאת החליט בית הדין להקל בעונשם של עורכי הדין, ולגזור עליהם עונש השעיה מהלשכה לשנתיים בלבד.

בארגון עד כאן, שהגיש את הבקשה להרחיק לצמיתות את עורכי הדין שהורשעו, הביעו תקווה כי ועדת האתיקה תערער על קולת העונש שנגזר: "מדובר בעונש שאינו קרוב לבטא את חומרת מעשיהם של עורכי הדין, שהעבירו ביודעין מסרים לאסירים ביטחוניים תמורת תשלום.

לא ייתכן כי עורכי דין שהורשעו בהעברת הנחיות בין ארגוני המרצחים חמאס וג'יאהד אסלאמי לבין פעיליהם הכלואים בישראל, יוכלו לשוב ולשמש כעורכי דין ישראליים. כל בר דעת מבין שמדובר בעבירה חמורה של סיוע לטרור, קל וחומר כשמדובר בעורכי הדין האמורים להיות אמונים על החוק ומודעים לפרטיו.

אנו קוראים לועדת האתיקה לערער על קולת העונש, ולדרוש מבית הדין המשמעתי להעניש את עורכי הדין הסוררים במלוא חומרת הדין. מקצוע עריכת הדין מצריך מינימום של ציות לחוק ולפרטיו, וודאי שלא סיוע לארגוני טרור הפועלים נגד מדינת ישראל". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]