הח"כים זוהר וסמוטריץ' בהצעת חוק משותפת: ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון - 0404
הח מיכאל יעקובסון, ויקיפדיה

הח"כים זוהר וסמוטריץ' בהצעת חוק משותפת: ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון

15 שנה לגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון. היום חתמו יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), יחד עם ח"כ בצלאל סמוטריץ (האיחוד הלאומי) על הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות אותה מקדם, זו הכנסת החמישית, ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, יחד עם מגורשי חומש שא- נור. 

הצעת החוק למעשה מבקשת לבטל את הסעיף בחוק ההתנתקות המגביל את חופש התנועה של ישראלים באיזורים שנעקרו בגירוש בצפון השומרון (הישובים גנים כדים חומש ושא – נור). איזורים אלו נשארו כולם בשליטה ישראלית מלאה בניגוד ליישובי גוש קטיף ועל כן אין הגיון בהגבלת התנועה באיזורים אלו ומניעת החזרת ההתיישבות למקום. 

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר: "אנחנו גאים היום אני וחברי, ח"כ בצלאל סמוטריץ, יחד עם ראש מועצת שומרון , יוסי דגן, להגיש הצעת חוק חשובה שתתקן עוול שנגרם למתיישבים רבים ביהודה ושומרון, אנחנו צריכים לבטל את אותה גזרה איומה על האנשים היקרים הללו למען ארץ ישראל. כשנבחרתי לתפקיד יור הקואליציה חרטתי על דגלי והתחייבתי שבענייני ארץ ישראל, אני לא אתפשר, ואני אאבק מול כל גורם שצריך כדי להביא לארץ ישראל את ההישגים שמגיעים לארץ הקדושה שלנו. ולכן הצעת החוק הזו היא אחת המשימות הכי חשובות שלי ונעשה הכל כדי להשלים את המהלך".

ח"כ בצלאל סמוטריץ (איחוד לאומי): 15 שנה אחרי האיוולת האיומה והנוראה של הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון והחרבת חבלי הארץ הנהדרים האלו הגיע הזמן לתקן את הטעות. הצעת החוק הזו, שתבטל את ההתנתקות תסלול את הדרך לראש המועצה יוסי דגן להקים בראש ובראשונה מחדש את 4 הישובים שהוחרבו בצפון השומרון ולבסוף נבנה גם את גוש קטיף כי טעויות מתקנים. מיקי ידידי, זכית להיות יושב ראש קואליציה, תפקיד חזק משפיע משמעותי. מי יודע, אם לעת כזו, הגעת למלכות".

צילום: רועי חדי

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שגורש בעצמו משא – נור אמר במעמד השקת הצעת החוק: "15 שנה מהגירוש אין יום, אין יום אין לילה שאני לא כואב את הגירוש. זה לא עוול פרטי כלפי כאזרח שגורש מביתו או כראש המועצה האזורית שומרון, הגירוש היה פשע, וחוק ההתנתקות הוא אות קין בספר החוקים של מדינת ישראל. וכאדם ציוני, כאזרחים ציונים במדינת ישראל, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו כל יום שעובר שאות הקין הזו הפשע הזה רשום בספר החוקים זו בושה למדינת ישראל, בושה לכל אדם ציוני. אני קורא לראש הממשלה, אמץ את הצעת החוק הזו אין תשובה נכונה יותר לרצחנות מעזה לרצחנות מסוריה, אין תשובה נכונה יותר לשונאי ישראל. אני משוכנע שהפעם נצליח להעביר את הצעת החוק הזו בדרך להקמת הישובים מחדש". 

בני גל ומגורשי חומש שאנור: "לפני 15 שנה נעקרנו לחינם מבתינו. לצערנו אדריכלי העקירה והגירוש ליוו את הגירוש במתקפת הסתה חסרת תקדים והשחרת פניהם של המתיישבים. לא ננוח ולא נשקוט עד שבע"ה נתקן את העוול ונחזור לבתינו מתוך אהבת העם והארץ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]