גם בתקופת הקורונה: התקיים תרגיל משותף של חיל האוויר הישראלי עם האמריקאי - 0404
גם בתקופת הקורונה: התקיים תרגיל משותף של חיל האוויר הישראלי עם האמריקאי חיל-האוויר האמריקאי

גם בתקופת הקורונה: התקיים תרגיל משותף של חיל האוויר הישראלי עם האמריקאי

אתמול (ראשון) התקיים תרגיל ה-"Enduring Lightning" (ברק מתמשך 2), תרגיל משותף של חיל-האוויר הישראלי יחד עם חיל-האוויר האמריקאי. התרגיל התקיים בפעם השנייה השנה, כחלק מתכנית האימונים של חילות-האוויר.

באימון תרגלה טייסת 421 של חיל-האוויר האמריקאי, המטיסה מטוסי F-35, לצד טייסת 140 ("נשר זהב") המפעילה את מטוס ה"אדיר" (F-35I). בנוסף, השתתפה באימון טייסת 122 ("הנחשון"), עם מטוסי ה"נחשון עיטם" (גאלפסטרים G-550), ותפקידה היה לבצע בקרה אווירית.

האימון התקיים בדרום ישראל ובמסגרתו מטוסי הF-35 הישראלי והאמריקאי תרגלו תרחישי התמודדות עם איומים אוויריים וקרקעיים אסטרטגיים משתנים. הכוחות עבדו יחד במטרה לאתר ולנטרל את האיומים השונים. התרגיל הנוכחי, להבדיל מהתרגיל הקודם, עסק גם באימון מערכות ותקשורת משותפת בין החילות.

חיל-האוויר האמריקאי

חיל-האוויר האמריקאי

רציפות תפקודית גם בתקופת הקורונה: למרות האתגרים שבהתמודדות העולמית עם מגפת הקורונה, חיל-האוויר שומר על כשירות מבצעית ורציפות תפקודית מלאה. לצד פקודה חילית מתעדכנת המאגדת בתוכה את כלל ההנחיות למשרתי החיל, בחיל-האוויר מקיימים אימונים שוטפים, הכוללים גם שיתופי פעולה בינלאומיים, במטרה לשמר עליונות אווירית במזרח התיכון ולשמור על הכשירות המבצעית של החיל.

התרגיל התקיים במתכונת אשר תואמת את כלל הגבלות משרד הבריאות, כשתכנון האימון והתחקור המשותף התבצעו בצורה וירטואלית תוך שימוש במערכות צבאיות, על מנת למנוע מגע בין הצוותים ובכך להגן על המשתתפים בצורה המיטבית.

בין החילות מתבצע שיתוף פעולה צמוד אשר כולל למידה והפקת לקחים משותפות. התרגיל ממחיש את הקשרים ההדוקים בין החילות והדרגים הצבאיים, מרחיב את שיתוף הידע ולמידת יכולות הF-35 ומשפר את היכולות המבצעיות של חיל-האוויר.

גם בעת זו, בשעת חירום לאומית, חיל-האוויר מקיים וימשיך לקיים אימונים בינלאומיים משמעותיים לחיזוק שיתופי פעולה צבאיים עתידיים ולשמירה על בטחון שמי מדינת ישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]