טרקטור של האו"ם נתפס באמצע שפיכת פסולת במזבלה לא חוקית - 0404
טרקטור של האו רגבים

טרקטור של האו"ם נתפס באמצע שפיכת פסולת במזבלה לא חוקית

מזבלת דיר עמר פועלת כבר כמה שנים בסמוך ליישוב נעלה בשטחי C. מדובר במזבלה גדולה במיוחד שתושבי הכפר דיר עמר שופכים בה את הפסולת שלהם ואף מבעירים אותה בקביעות, תוך זיהום סביבתי חמור. 

המזבלה מורכבת בעיקר מזבל ביתי ומעט חומרי בנייה שמושלכים אליה.

אתמול (ראשון) נתפס במקום "על חם" טרקטור עם עגלה של האו"ם בשעה שהגיע לבצע שפיכת פסולת במזבלה הבלתי חוקית.

מתנועת רגבים נמסר בתגובה: "ביהודה ושומרון פזורות מאות מזבלות פירטיות ובלתי חוקיות, בהן מושלכות ונשרפות באופן קבוע פסולת ביתית ותעשייתית אשר מזהמת את הקרקע, את האוויר ואת הסביבה כולה", אומר יכין זיק, מנהל הפעילות של תנועת רגבים.

"הזיהום הסביבתי הינו חוצה גבולות, והנזק שנוצר פוגע בכל המרחב, בלי להתחשב בגבולות מדיניים או מוניציפליים. חרף העובדה שעשרות רבות מהמזבלות הללו פועלות גם באיזורים הנמצאים תחת שליטה ישראלית מלאה, האכיפה מצד המנהל האזרחי דלה מאוד", מוסיף זיק.

"במקרה הזה, תפסנו על חם שפיכת פסולת באמצעות טרקטור ועגלה השייכים לאו"ם, או נתרמו מטעמו. האו"ם עוסק רבות במדיניות סביבתית, ולכן אי אפשר לקבל מצב של סטנדרטים כפולים בנושאים הללו. בנוסף להחרמת הכלים, בכוונתנו לפנות לאו"ם במחאה ובדרישה שמקרים כאלו לא יישנו".

רגבים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]