השר אוחנה על דוח הנת"ם על מח"ש: "אסור לקבל תרבות ארגונית שבה השקר פושה והאמת מטויחת" - 0404
השר אוחנה על דוח הנת פלאש 90

השר אוחנה על דוח הנת"ם על מח"ש: "אסור לקבל תרבות ארגונית שבה השקר פושה והאמת מטויחת"

נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט (בדימוס) דוד רוזן, מתח היום (שני) ביקורת על  המחלקה לחקירות שוטרים בעקבות תלונה שהגיעה אליו בעניין אי-מיצוי חקירה בפרשה חמורה. הפרשה נגעה לעניינו של קצין משטרה, שלכאורה הורה לרשום כזב בדוח פעולה משטרתי, וכתוצאה מרישום זה נאלצה התביעה המשטרתית לחזור בה מכתב אישום ולשחרר ממעצר חשודים בעבירות פליליות.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה התייחס לדוח הביקורת של הנת״ם על מח״ש ואמר כי הן מציגות מציאות מטרידה ביותר. 

לדברי השר אוחנה: ״ההחלטה של הנציב רוזן מציגה מציאות מטרידה ביותר ומוכיחה שיש מקום ששר המשפטים יוציא מהקפאה את ועדת הבדיקה שהקמתי לבחינת מח"ש.

אסור לקבל תרבות ארגונית שבה השקר פושה והאמת מטויחת. זהו אינטרס ציבורי ראשון במעלה שיחזק את אמון הציבור הן במשטרה והן במח"ש. זו הדרך להפוך את הגופים החשובים הללו לטובים יותר למען הציבור כולו.

כמו כן, אני מצפה ממ"מ המפכ"ל לתת את הדעת לגבי "הממצאים הבעייתיים" כהגדרתו של הנציב באשר להתנהלותם של קצינים בלהב בפרשה, גם ובעיקר במקום בו מח"ש לא מתפקדת, יש מקום לבדק בית יסודי, רציני ושקוף במשטרה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]