מנכ"ל ביה"ח הדסה: "הוצאנו 250 עובדים לחל"ת כי אין תקציב" - 0404
מנכ אבי חיון

מנכ"ל ביה"ח הדסה: "הוצאנו 250 עובדים לחל"ת כי אין תקציב"

בדיון בוועדה לענייני ביקורת המדינה בנושא העומס בבתי החולים בשל משבר הקורונה, אמר מנכ"ל ביה"ח הדסה, פרופ' רוטשטיין כי בית החולים נפגע כלכלית במאות מליונים והדבר פוגע בכוח האדם והיכולת לתת שירות לחולי קורונה ולשאר החולים.

פרופסור רוטשטיין: "הדסה, הוא השיאן של אשפוז חולי קורונה וכל זה אנו עושים מבלי שהאוצר והבריאות עוד סיכמו על הסכומים שנקבל – גם חמישה חודשים מפרוץ המשבר. מכיוון שגזרו סגר על ישראל ולא הגיעו לבית החולים ובגלל תיירות מרפא – סה"כ הנזק לבית החולים, הוא למעלה מ-200 מיליון שקל. אנו מנסים להפעיל את בית החולים באופן מלא, אך זה לא מתאפשר כי הסבנו צוות. לצערנו אנו נכשלים במתן שירות לחולי קורונה ולשאר החולים.

הממשלה הותירה את ההסכם לתת הנחה של 600 מיליון שח לקופות החולים. זה צריך דבר ראשון להיעצר. כיום, יד ימין לא מדברת עם יד שמאל. אין תקציב ואנחנו לא מקבלים לעבודה אחיות ורופאים. הוצאנו 250 עובדים לחל"ת כי אין תקציב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]