פרופ' גמזו החליט לאשר כניסת 17,000 סטודנטים ותלמידי ישיבות מחו"ל - 0404
פרופ' גמזו החליט לאשר כניסת 17,000 סטודנטים ותלמידי ישיבות מחו ויקיפדיה

פרופ' גמזו החליט לאשר כניסת 17,000 סטודנטים ותלמידי ישיבות מחו"ל

מנהל ״מגן ישראל״, פרופסור רוני גמזו, קיים אתמול דיונים עם הגורמים הרלוונטיים על מנת לקבל תמונת מצב עדכנית על ההחלטה לאשר כניסתם לישראל של 17,000 סטודנטים ותלמידי ישיבות , המגיעים לישראל לתקופה ממושכת, בחודשים הקרובים.

הדיונים התקיימו עםיו״ר הסוכנות היהודית, בוז׳י הרצוג,  פרופ׳ שלמה מור יוסף, ראש רשות האוכלוסין, ד״ר אשי שלמון ממשרד הבריאות ונציגי המל״ג.

על פי הנתונים שהוצגו בפגישה מדובר בהגעה ללימודים באוניברסיטאות של עד כ-2,000 סטודנטים; עד כ-12,000 תלמידי ישיבות; עד כ-5000 משתתפים בפרויקט מסע כ-500 משתתפים בפרויקט נעל״ה וכ-1500 במוסדות פרטיים..

לא ניתן להעריך כרגע כיצד תתפרס הגעתם, אבל ברור שהגעתם לא צפוייה להיות מיידית ולא בבת אחת , אלא פיזור על פני השנה, תלוי בתוכנית.

ההחלטה של פרויקטור הקורונה היא לאשר לתלמידי הישיבות והסטודנטים הגעה וכניסה לארץ אך ורק למוסדות שאושרו על ידי משרד הבריאות ושמתחייבים לעמוד בתנאי בידוד של שבועיים בקפסולות של עד 6. עד כה אושרו 31 מוסדות מתוך 183 שהגישו.

משרד הבריאות נמסר כי "משרד הבריאות מקפיד ויקפיד על קיום תנאים במוסדות המאפשרים בידוד ומחייב את מנהלי המוסדות להתחייב לכך!

הפרה של התנאים היא הפרה של תנאי השהיה בארץ על כל המשתמע מכך הן כלפי התלמיד והן כלפי המוסד. על מנת לוודא שלא תהיה חריגה באף מוסד הינחה פרופ גנזו אתמול את אנשי משרד הבריאות לנהל פיקוח ובקרה קבועים ולצורך משימה זה יגויסו פקחים יעודיים.

פרופ גמזו הדגיש כי בתקופה מורכבת זו יש לאזן בין שמירה על בריאות הציבור לבין שמירה על הערכים של המדינה והקשר עם יהדות העולם. נדווח כל שבוע על כמות התלמידים שכניסתם אושרה מהתוכניות השונות".

ח"כ אשר תקף את הביקורות הנשמעות כלפי ההחלטה לאשר כניסת בחורי ישיבת ואת ההסתה נגד הציבורי החרדי: "כשאלפי צעירים באים מחו"ל עם 'תגלית' ו'מסע' זה בסדר, אבל כשמדברים על 'ישיבת מיר', ותהום כל הארץ? כל חטאם שהם לומדים תורה ולא פילוסופיה סינית?".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]